Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
Autodíly CarDo - kryogenika
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Civic 10g
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 113, 114, 115  Další 
Zaslat odpověď

Strana 114 z 115
Aviaczek je teď offline  Aviaczek
1 háčko
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 27.11.2018 , 14:47   Citovat  

Majkl_MB napsal:
Díky, volal sem do pár v okolí a nemají. Napadlo mě, že bude jednodušší zeptat se tady, jestli nemá někdo osobní zkušenost. Úsměv

Vsak kontakt mas, tak napis. Kdyz prijedes, tak nebude problem se projet nekde v okoli. Úsměv
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Majkl_MB je teď offline  Majkl_MB
1 háčko
Členství: Silver
PříspěvekZaslal: 27.11.2018 , 20:59   Citovat  

Ó děkuji za nabídku Kubo, já myslel že ženy a milenky se nepůjčují Velmi šťastný
   Návrat  
2bep je teď offline  2bep
4 háčka
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 27.11.2018 , 21:00   Citovat  

Treba se ji chce zbavit pořádnej výtlem
   Návrat  
Aviaczek je teď offline  Aviaczek
1 háčko
PříspěvekZaslal: 28.11.2018 , 19:32   Citovat  

Majkl: daji se udelat vyjimky Velmi šťastný

2beb: myslis zenu nebo milenku? HaHaaa
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 28.11.2018 , 20:17   Citovat  

to Aviaczek: To musíš vědět sám, která Tě víc štve Velmi šťastný
   Návrat  
Kmóďa je teď offline  Kmóďa
4 háčka
PříspěvekZaslal: 1.12.2018 , 14:32   Citovat  

Test Honda Civic 1.6 i-DTEC: Podvozkem potěší,zbytkem už méně tudy odkaz
   Návrat  
Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
PříspěvekZaslal: 2.12.2018 , 0:18   Citovat  

Budu muset zkusit, ale mám dojem, že od řidiče v C9g kombi stáhnu všechna okna na jeden stisk...
   Návrat  
cport je teď offline  cport
1 háčko
PříspěvekZaslal: 2.12.2018 , 21:48   Citovat  

Autor je neumetel. Okna se od ridice daji stahnout na jeden stisk u 9G. Hrozne napsany test ...
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
DOHCVTEC je teď offline  DOHCVTEC
4 háčka
PříspěvekZaslal: 2.12.2018 , 23:54   Citovat  

cport napsal:
Autor je neumetel. Okna se od ridice daji stahnout na jeden stisk u 9G. Hrozne napsany test ...

lepe bych to nenapsal je to dobrý jako srovnavat razeni skodovky ze civikem ,.. ano nema cvakavy dorazy jako predesly generace,
ale je hodne presny a je delany pro lehky razeni pro vsechny lidi ,nejen ty co maj proto cit ... ja jezdil nafotou a uz jsem to psal ,ale dostala me natolik ,ze bych ji uprednostnil ,pred zabavnym litrem a rychlou patnactkou.. a stacil by mi comfort , akorat bych bral novej automat ,dle mne to bude skvela kombinace dle toho jak to je v CR-V .. za mne az na par renoncu neboli hondovin ,skvely auto za normalni cenu.
   Návrat  
HIGHTOWER je teď offline  HIGHTOWER
2 háčka
PříspěvekZaslal: 3.12.2018 , 8:33   Citovat  

Text špatně napsaný pochopil tak, že je myšleno, že okno jde stáhnout PŘÍSLUŠNÝM tlačítkem ve dveřích jednotlivých - PL, PP, ZL a ZP tím, že v těch dveřích je vždy 4 (5) polohový tlačítko - lehce nahoru či dolu stahování či vytahování okna po dobu držení, promáčknutí tlačítka dolů nebo nahoru a tím se zapne automatické stažení či vytažení okna až do koncové polohy. Myšleno, že u 9G to nešlo u zadních dveří, že tam nebylo to 4(5) polohové tlačítko.

"A konečně umí Civic stáhnout všechna okna jedním zatažením PŘÍSLUŠNÉHO tlačítka; v minulé generaci bylo u zadních oken potřeba čudlík držet."
   Návrat  
Vincent je teď offline  Vincent
PříspěvekZaslal: 4.12.2018 , 17:17   Citovat  

Zdravim,
rad bych koupil v nejblizsich tydnech novy Civic HB a jelikoz k nemu nikdo nedava zimni pneu, budu resit ktere koupit.
Jelikoz nove i s diskami stoji 25k, budu asi prezouvat.

Mate nejaky tip/radu? jelikoz to bude 1.0, nehledam pneu na rychlou dravou jizdu, spise neco spolehlive a bezpecne.

Dekuji.
   Návrat  
Jopeeeno je teď offline  Jopeeeno
3 háčka
PříspěvekZaslal: 4.12.2018 , 17:42   Citovat  

Sice mám HR-V, ale třeba Ti to pumůže. S Nokiany neprohloupíš. Dal jsem na kluky z vedlejšího fóra, teď s nimi budu brázdit třetí sezónu a spokojenost. Mám model WR D3.
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 4.12.2018 , 19:13   Citovat  

Vincent napsal:
Zdravim,
rad bych koupil v nejblizsich tydnech novy Civic HB a jelikoz k nemu nikdo nedava zimni pneu, budu resit ktere koupit.
Jelikoz nove i s diskami stoji 25k, budu asi prezouvat.

Mate nejaky tip/radu? jelikoz to bude 1.0, nehledam pneu na rychlou dravou jizdu, spise neco spolehlive a bezpecne.

Dekuji.

Já používám plecháče, ale není problém koupit alu kolem 9tis sada, i s typovým listem na zápis do TP...
   Návrat  
robsik1 je teď offline  robsik1
PříspěvekZaslal: 4.12.2018 , 20:31   Citovat  

Hellborn napsal:
Já používám plecháče, ale není problém koupit alu kolem 9tis sada, i s typovým listem na zápis do TP...

A ještě se musí počítat se senzory TPMS. Ja koupil Dunlop Wintersport 5 a budou prehazovat kazdou sezonu.
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 4.12.2018 , 21:04   Citovat  

robsik1 napsal:
A ještě se musí počítat se senzory TPMS. Ja koupil Dunlop Wintersport 5 a budou prehazovat kazdou sezonu.

10 už nemá senzory přes ABSo?
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 4.12.2018 , 21:38   Citovat  

To mi právě vrtá škeblí. V hondaparts není u Civicu 2018 o TMPS ani zmíňka (předpokládám, že Swindon nebude pro US trh dělat výjimky, ale třeba jsem mimoň) Tak to koukám!

Screenshot_20181204-213519_Samsung Internet.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
Screenshot_20181204-213519_Samsung Internet.jpg, 419.44 kB
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 5.12.2018 , 0:18   Citovat  

Už se to tu snad řešilo. Mělo by to být klasicky počítání otáček přes ABS. Snad jen A8G měl senzory ve ventilkách.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 5.12.2018 , 1:30   Citovat  

Zdravim panove,
jeste jeden dotaz zelenace. Jednim znamym mi bylo doporuceno nechat po koupe auta vystrikat dutiny proti korozi.

Mel asi spise na mysli situaci pri koupi jezdeneho auta, ale prece mi to vrta hlavou - delal to nekdo?
Myslite, ze je to vubec potrebne?
Pokud ano, je treba to udelat v autorizovanem servisu, aby clovek nestratil zaruku?

Dik za nazor.
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 5.12.2018 , 6:31   Citovat  

2bep:
Jsem si říkal, že mi to nesedí, ani moje plechovka s tím bazmekem nekamarádí a tohle si hlídá přes snímače ABS.

Co se týče ošetření dutin a podvozku, přístup k tomu je u každého prodejce jiný. Ve Frýdku jsem se na to ptal, když jsem byl podepisovat smlouvu a neměli s tím problém. Tím mám na mysli nástřiky svépomocně, jelikož oni tam nemají tzv. špinavou dílnu (přeci jen nástřiky zapáchají). Takže o záruku jsem nepřišel. Spíše to kvitoval, Hondy totiž prodává od r. 1993 a ví, že s ochranou na tom nejsou nejlépe. Takže se poptej a uvidíš, jak se k tomu staví.

Obecně lze říci, že ošetření má smysl hlavně u nového auta, kde ještě nezapočala koroze. Nemusíš pak pracně řešit zastavování již vzniklé koroze (stabilizátory, či odstraňovači). Mám několikátého japonce (pátého), tak vím o čem píšu. Takže bych to řešil "ze startu". Máš auto ošetřené a bude klid.

Je s tím fůra práce. Drbal jsem se s tím celý víkend. Dá se to udělat asi i za menší čas, ovšem kdo dělá poctivě... Nejhorší je na tom demontáž a zpětná montáž. U dveří to takový masakr nebyl, de facto to jsou jen zajišťovací šrouby (vruty), plast a panel, uchycený na klipech. Horší to bylo s podvozkem, protože je tam mnohem víc klipů a vrutů. Nové tak nepraskají, ale starší křupou docela rády. Než sundáš kryty podběhů, krycí plasty podvozku, výfukové štíty... Trvá to. Když jsem to měl demontované a prohlížel jsem podvozek, docela jsem byl překvapený, že u několika měsíčního auta už začíná koroze náprav, měl jsem tam spousty rezavých teček.

Někteří kluci tu na fóru tohle svěřovali odborným firmám, dá se to však zmáknout i svépomocí, pokud máš adekvátní vybavení (zvedák, kompresor, pistoli, montážní plastová páčidla...). Já dělal to nejhorší u kamaráda v dílně na sloupovém zvedáku (podběhy) a zbytek na nájezdech.

Určitě bych tohle řešil, do budoucna se to vyplatí.
   Návrat  
Ivoč je teď offline  Ivoč
Členství: Silver
PříspěvekZaslal: 5.12.2018 , 7:02   Citovat  

Chvíli jsem uvažoval, že se do toho pustím sám, ale nakonec jsem to nechal dělat teď před druhou zimou ve firmě, která je na to vybavená. Sice to stálo, ale co se dá dělat. V Hondě Ostrava na to nejsou vybaveni a řekli, že si musím najít někoho sám.

Vincent napsal:
Zdravim panove,
jeste jeden dotaz zelenace. Jednim znamym mi bylo doporuceno nechat po koupe auta vystrikat dutiny proti korozi.

Mel asi spise na mysli situaci pri koupi jezdeneho auta, ale prece mi to vrta hlavou - delal to nekdo?
Myslite, ze je to vubec potrebne?
Pokud ano, je treba to udelat v autorizovanem servisu, aby clovek nestratil zaruku?

Dik za nazor.
   Návrat  
W.T.Riker je teď offline  W.T.Riker
PříspěvekZaslal: 9.12.2018 , 20:22   Citovat  

To Hondak: Chtěl jsem si objednat ty koncovky výfuku na sedana z USA, jak tu psal Hondak, a koncovky sice stoji 80 USD, ale poštovné 200 USD. Hondaku taky si platil 200 dolarů? Nedá se to poslat nějak levněji...

Jinak ještě k anabázi s olejem. Psal jsem minule, že jsem měl v autě o 1,5 litru oleje víc, než by odpovídalo horní rysce. Já to přelil o 0,5 litru a zbytek jsem dával za vinu průniku benzínu do oleje. Když mi ale předtím měnili olej (nechal jsem ho na 3,5 kkm vyměnit) v Hondě Denar v MB, tak mi nalili olej tak, že jsem ho měl na horní hraně té oranžové měrky. Když jsem si ho teď nechal měnit, zase mi ho dali na horní hranu měrky. Udělal jsem si odsávačku z nejslabší hadičky z OBI a stříkačky a srovnal to podle manuálu na horní rysku a světe div se, byl to skoro litr. Jinými slovy to s průnikem benzínu do oleje nebude tak hrozné, jak jsem si myslel. Teď to sleduju a při krátkých cestách (město) hladina lehce stoupá a při delších klesá. Předpokládám, že se to Hondě dělo taky, když ten motor před sériovou produkcí testovali, takže by na to měl být částečné stavěný. Budu doufat a přestávám to tak často sledovat, ob den sledování hladiny oleje fakt leze na nervy.
   Návrat  
Hondak je teď offline  Hondak
1 háčko
PříspěvekZaslal: 10.12.2018 , 18:52   Citovat  

Bohužiaľ som musel zaplatiť tu dopravu, skúšal som to zjednať, ale neúspešne. Vyskúšať môžeš, možno budeš úspešnejší.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 11.12.2018 , 17:01   Citovat  

Zdravim,
jeste k zimnim pneu pro C10G 1.0 HB:

Sirka pneu:
- vsechny komplety nabizene primo Hondou jsou 215/55 R16 93H
- rozmer 215/55R16 je vyrazne drazsi nez 205/55 R16
- napr Continental WinterContact TS 860: 215/55 R16 93H za 2700/ks a 205/55 R16 91H za 2000/ks

Otazka:
- je mozne dat 205/55 misto 215/55?

Nostnost pneu:
- dle tabulek znaci 93H nosnost 650kg/kolo a 91H nosnost 615kg/kolo (pro rychlost do 210km/h)
- auto ma s 1.0 motorem dle katalogu max hmotnost 1775kg, tedy 445kg/kolo

Otazka:
- je mozne dat 91H misto 93H?

Dekuji za odpoved.
   Návrat  
HIGHTOWER je teď offline  HIGHTOWER
2 háčka
PříspěvekZaslal: 11.12.2018 , 17:14   Citovat  

Vincent napsal:
Zdravim,
jeste k zimnim pneu pro C10G 1.0 HB:

Sirka pneu:
- vsechny komplety nabizene primo Hondou jsou 215/55 R16 93H
- rozmer 215/55R16 je vyrazne drazsi nez 205/55 R16
- napr Continental WinterContact TS 860: 215/55 R16 93H za 2700/ks a 205/55 R16 91H za 2000/ks

Otazka:
- je mozne dat 205/55 misto 215/55?

Nostnost pneu:
- dle tabulek znaci 93H nosnost 650kg/kolo a 91H nosnost 615kg/kolo (pro rychlost do 210km/h)
- auto ma s 1.0 motorem dle katalogu max hmotnost 1775kg, tedy 445kg/kolo

Otazka:
- je mozne dat 91H misto 93H?

Dekuji za odpoved.

Rozměr pneu MUSÍ odpovídat uvedeným rozměrům v TP. Pokud ne, nemůžeš tam dát 205, když je předepsáno 215.
Indexy opět to samé. Vždy můžeš dát vyšší hmotnostní index, což je číslo, takže předepsané 91 můžeš dát 91 a vyšší, ale nesmíš dát nižší.
Rychlostní index musíš u letních dát stejný a nebo vyšší, u zimních můžeš dát nižší, než předepsaný s tím, že pokud je stále vyšší, než max. rychlost v TP, je to bez problémů, pokud je nižší než předepsaná rychlost v TP, MUSÍ být buď v zorném poli řidiče nálepka, jaká je max. rychlost právě používaných pneu a nebo to musí být nastaveno v palubním PC, že jsou použity zimní pneumatiky a nastavit tam patřičnou max. rychlost dle toho indexu. Snad jsem to napsal srozumitelně Mrk

Hmotnostní i rychlostní index nejsou vždy předepsány jen přesně na to max. zatížení a max. rychlost dle vozidla. Vždy je to vyšší. U Accorda jsem měl max. 212 km/h, ale pro 18" kola jsem musel mít rychlostní index min. 270 km/h...

Ve tvém případě prostě 205/55 R16 91H použít nesmíš. A pokud použiješ, při silniční kontrole nebo při DN to pak dosti odneseš. Při použití těchto pneumatik (nepředepsaných) je vozidlo nezpůsobilé pro provoz na pozemních komunikacích, nesplňuje výrobcem předepsané technické parametry, na STK by tě vyhodili a dali C závadu tuším
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 11.12.2018 , 17:36   Citovat  

HIGHTOWER napsal:
Rozměr pneu MUSÍ odpovídat uvedeným rozměrům v TP. Pokud ne, nemůžeš tam dát 205, když je předepsáno 215. Indexy opět to samé. ...
Ve tvém případě prostě 205/55 R16 91H použít nesmíš. A pokud použiješ, při silniční kontrole nebo při DN to pak dosti odneseš. Při použití těchto pneumatik (nepředepsaných) je vozidlo nezpůsobilé pro provoz na pozemních komunikacích, nesplňuje výrobcem předepsané technické parametry, na STK by tě vyhodili a dali C závadu tuším

Dekuji za odpoved, ja prave jeste nevim, co je presne napsano v TP, jelikoz jdu auto jenom objednavat. Mohu se zeptat prodejce, to je pravda, zkusil jsem nejdriv tady, jelikoz vice hlav vic rozumu.
   Návrat  
robsik1 je teď offline  robsik1
PříspěvekZaslal: 11.12.2018 , 18:00   Citovat  

Hellborn napsal:
10 už nemá senzory přes ABSo?

Aha, tak to jsem nevěděl. Alespoň nějaká investice odpadne. Takže se můžou hodit jakýkoli i starší kola a bude to fungovat?
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 11.12.2018 , 19:57   Citovat  

robsik1 napsal:
Aha, tak to jsem nevěděl. Alespoň nějaká investice odpadne. Takže se můžou hodit jakýkoli i starší kola a bude to fungovat?

Jo, jen bude potřeba udělat iniciaci, pokud to bude jiný rozměr...
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 11.12.2018 , 19:57   Citovat  

Vincent napsal:
Dekuji za odpoved, ja prave jeste nevim, co je presne napsano v TP, jelikoz jdu auto jenom objednavat. Mohu se zeptat prodejce, to je pravda, zkusil jsem nejdriv tady, jelikoz vice hlav vic rozumu.

Hmotnostní NIKDY nižší, rychlostní možno,ale měl by sis nalepit na viditelné místo nálepku kolik max..
   Návrat  
JardaBar je teď offline  JardaBar
2 háčka
PříspěvekZaslal: 11.12.2018 , 21:57   Citovat  

W.T.Riker napsal:
To Hondak: Chtěl jsem si objednat ty koncovky výfuku na sedana z USA, jak tu psal Hondak, a koncovky sice stoji 80 USD, ale poštovné 200 USD. Hondaku taky si platil 200 dolarů? Nedá se to poslat nějak levněji...

Zkus si dopravu spočítat přes shipito.
   Návrat  
King je teď offline  King
1 háčko
PříspěvekZaslal: 13.12.2018 , 11:04   Citovat  

Hmmm, tak Civic X má v USA NEJMÉNĚ PORUCHOVÝ MOTOR MEZI KOMPAKTY. Zajímavé... HaHaaa
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Civic 10g
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 113, 114, 115  Další 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina