Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Chcípání motoru po nastartování - C6G 1.5 VTEC-E
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Strana 1 z 1
futcha je teď offline  futcha
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 2.11.2009 , 12:19   Citovat  

Zdarec, tak po pul roce bezproblemoveho provozu meho C6G 1.5 VTEC-E 4D 1996 mi v minulem tydnu zacal chcipat motor ihned po nastartovani. Vetsinou se jedna o studene starty, ale stalo se to i pri zahratem motoru. Motor naskoci a po 2-4 vterinach chcipne. Stava se to kazde druhe az treti nastartovani.

Dalsim doprovodnym problemem je, ze kdyz je v nadrzi pod 5litru benzinu, tak musim dlouze tocit, abych nastartoval. A nakonec bude jeste asi vadny termostat, pze mi pada teplota motoru pri jizde z kopce a celkove se chladici kapalina pomalu zahriva oproti srovnani s letnim provozem.

Mate nekdo podobnou zkusenost? Diky moc za kazdou radu. Honza
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  

Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
posero je teď offline  posero
5 háček
0
PříspěvekZaslal: 2.11.2009 , 12:23   Citovat  

1) kontrolka svítí nějaká co nemá? když se pokoušíš znovu startovat slyšíš benzínový čerpadlo? auto potom chytne a jede bez problému?

2) jediná rada je mít víc benzínu, nebo nechat 2x po sobě otočený klíček do druhé polohy

3) výměna termostatu

Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 2.11.2009 , 12:30   Citovat  

posero napsal:
1) kontrolka svítí nějaká co nemá? když se pokoušíš znovu startovat slyšíš benzínový čerpadlo? auto potom chytne a jede bez problému?

2) jediná rada je mít víc benzínu, nebo nechat 2x po sobě otočený klíček do druhé polohy

3) výměna termostatu

1) kontrolky jsou OK a sviti jak maji, cerpadlo take jede.... kdyz auto chytne, tak pak jede uplne bez problemu

2) jj, vic benalu...hned jak se ozve hladova kontrolka tak je treba nacepovat, ale nekdy to je problem. 2x po sobe do druhe polohy jsem to zkousel, snad i 3x ale bylo to stejny...je to divný

3) termostat objednam, ale zkusim predtim odvzdusnit...teda jestli najdu ten odvzdusnovak s termostatem, vcera se mi to nepovedlo...asi jsem lama Je to tam.

Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
Členství: Gold
0
PříspěvekZaslal: 2.11.2009 , 12:34   Citovat  

futcha napsal:
1) kontrolky jsou OK a sviti jak maji, cerpadlo take jede.... kdyz auto chytne, tak pak jede uplne bez problemu

2) jj, vic benalu...hned jak se ozve hladova kontrolka tak je treba nacepovat, ale nekdy to je problem. 2x po sobe do druhe polohy jsem to zkousel, snad i 3x ale bylo to stejny...je to divný

3) termostat objednam, ale zkusim predtim odvzdusnit...teda jestli najdu ten odvzdusnovak s termostatem, vcera se mi to nepovedlo...asi jsem lama Je to tam.

1) Jak to chcípá? Na 4g mi to naskočilo a pak otáčky pomalu padaly až na nulu a pak to chvíli nestartovalo, dokud necvaklo relé...

2) Nemáš nějaký bordel v nádrži? Jestli tam nenáš míň benzínu než ukazuje oko...

3) Odvzdušníš přes chladič - postav auto mírně čumáken do kopce, sundej víčko chladiče a nech běžet motor. Termostat je mírně šikmo dozadu pod rozdělovačem (přístup spíš pro malé japonské ručičky...) Smutný .

posero je teď offline  posero
5 háček
0
PříspěvekZaslal: 2.11.2009 , 12:39   Citovat  

a co filtr benzínovej? víš jak je starej? auto jde nemá problém "jít za plynem" neni tam prodleva když tomu šlápneš na krk?

jak dlouho ti to tak točí než to chytne?

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 2.11.2009 , 15:48   Citovat  

posero napsal:
a co filtr benzínovej? víš jak je starej? auto jde nemá problém "jít za plynem" neni tam prodleva když tomu šlápneš na krk?

jak dlouho ti to tak točí než to chytne?

Filtr menen 20tkm zpet... auto slape fpohode, jde normalne do otacek, zadna prodleva. Toci to celkem dlouho...treba 4-5 vterin, pak podruhe 4-5 vterin a pak to chytne... ale to dela jen kdyz je malo benalu v nadrzi...dle me cerpadlo ma slaby tlak. Jak je benalu dost, tak to chytne, ale pak zas chcipne...ale to jen za studena vetsinou. Takova mala zahada proste Smutný

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 2.11.2009 , 18:36   Citovat  

Hellborn napsal:
1) Jak to chcípá? Na 4g mi to naskočilo a pak otáčky pomalu padaly až na nulu a pak to chvíli nestartovalo, dokud necvaklo relé...

2) Nemáš nějaký bordel v nádrži? Jestli tam nenáš míň benzínu než ukazuje oko...

3) Odvzdušníš přes chladič - postav auto mírně čumáken do kopce, sundej víčko chladiče a nech běžet motor. Termostat je mírně šikmo dozadu pod rozdělovačem (přístup spíš pro malé japonské ručičky...) Smutný .

1) Chcípá to právě okamžitě, sotva se to natočí...max. 3 vteřiny a pak to zdechne

2) Bordel nevim, ale kdyz tankuji presne pulku nadrze, tak ukazatel ukazuje spravne...

3) Dík za návod, to vyzkouším Úsměv

fuck3rkkt je teď offline  fuck3rkkt
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 6.11.2009 , 10:19   Citovat  

zkus se podivat na spinaci skrinku tudy odkaz ...¨me tohle dela obcas accord 7g coupe, taky po nastartovani chcipne..vetsinou uz mam v nadrzi jen rezervu...a chcipa to vetsinou kdyz uz je teplej motor....taky nevim cim to muze byt:((stava se to jen obcas takze to zatim moc neresim...kdyby jsi na neco prisel tak kdyztak vedet:)

theg je teď offline  theg
0
PříspěvekZaslal: 25.2.2010 , 22:32   Citovat  

cau mam uplne to samy auto akorat r.v. je 95 a dela mi uplne to sami akorat mi to chcipa min casto cely se to zaklepe a chcipne to nekdo mi rekl ze to startuje na 3 valce takze svicka a nebo to prej taky muze delat vstrikovani klesaj ti i otacky na volnobeh???

karel je teď offline  karel
0
PříspěvekZaslal: 25.2.2010 , 23:09   Citovat  

PODÍVEJ SE NA ROZDĚLOVAČ...sice na něm nic neuvydíš ale pročisti je napojen na jednotku,která to nic neřekne,svíčky měj očištěné aj káble,myslím že je to rozdělovač,to je občas závada. Honda

martas je teď offline  martas
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 25.2.2010 , 23:12   Citovat  

karel napsal:
PODÍVEJ SE NA ROZDĚLOVAČ...sice na něm nic neuvydíš ale pročisti je napojen na jednotku,která to nic neřekne,svíčky měj očištěné aj káble,myslím že je to rozdělovač,to je občas závada. Honda
to už je lepší OK nauč se psát srozumitelně offtopic

karel je teď offline  karel
0
PříspěvekZaslal: 25.2.2010 , 23:16   Citovat  

a s tím kolik máš benzínu nemá vliv,jedině že jsi jel na doraz nádrže,to by bylo horší. Honda

Lojzik je teď offline  Lojzik
2 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 25.2.2010 , 23:52  Naposledy upravil Lojzik dne 25.2.2010 , 23:56, celkově upraveno 1 krát. Citovat  

také mi to jednou za čas udělá ( Concerto D16A8 )... dnes, motor zahřátý. Start a následně po 3-4 sec chcipne a pak 3x startuju, motor vyběhne do cca 2tis. a zdechn, hned. Pak už běží v pohodě. Za plynem jde do otáček taky... bez problémů

kouknu na rozdělovač a svíčky OK

EDIT: párkrát se mi povedlo vyjet nádrž ůplně do sucha... Měl jsem za to že jsem dostal nějakej sajrajt do trubek, předtim jsem si toho buď nevšiml a nebo to nedělalo

Minor je teď offline  Minor
5 háček
0
PříspěvekZaslal: 25.2.2010 , 23:55   Citovat  

U tvého concerta bych sázel klasicky na hlavní relé. Najdeš ho za středovým panelem, pokud se správně pamatuju.

R3S je teď offline  R3S
Moderátor
0
PříspěvekZaslal: 25.2.2010 , 23:56   Citovat  

ja bych prvně zkusil změřit tlak paliva , pokud i pri tom studenem statu bude drzet tak hledej problém jinde.jinak máš originalni airbox? co sem mel v zimě Short ram tak me to občas dělalo taky

Setty je teď offline  Setty
0
PříspěvekZaslal: 1.3.2010 , 14:03   Citovat  

ČAWEC já mám taky podobný problém ráno vždy při startovaní, musím třeba pětkát točit aby to chytlo, nebo musím třikrát dátkliček do polohy dva abych slyšel tlakovat čerpadlo a pak to zkusím na po prví to chcípne a na po druhý už to chytne a běží normálně, jinak při sešlápnutí na podlahu to jede normálně jako předtím , svíčky sem dal nové NGK a rozdělovač sem taky čistil takže už nevím taky čim by to mohlo být.Taky mě napadlo jestli by to nešlo vyřešit přidáním na regulátoru tlaku paliva jenže to zas nevím kde se to přesně dělá taky patřím mezi okurky ale auta mě zajímaj takže se rád vždycky nechám poučit Úsměv Honda

oorrbb je teď offline  oorrbb
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 1.3.2010 , 18:04   Citovat  

na origo tlak nepridas musis si koupit tuning HaHaaa ale to uz neco stoji...kamos to ma na Toyote MR2 a chvali si to

Setty napsal:
ČAWEC já mám taky podobný problém ráno vždy při startovaní, musím třeba pětkát točit aby to chytlo, nebo musím třikrát dátkliček do polohy dva abych slyšel tlakovat čerpadlo a pak to zkusím na po prví to chcípne a na po druhý už to chytne a běží normálně, jinak při sešlápnutí na podlahu to jede normálně jako předtím , svíčky sem dal nové NGK a rozdělovač sem taky čistil takže už nevím taky čim by to mohlo být.Taky mě napadlo jestli by to nešlo vyřešit přidáním na regulátoru tlaku paliva jenže to zas nevím kde se to přesně dělá taky patřím mezi okurky ale auta mě zajímaj takže se rád vždycky nechám poučit Úsměv Honda

SonnyX je teď offline  SonnyX
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 4.3.2019 , 22:12   Citovat  

Caute, neresil nahodou nekdo problem, ze kdyz je auto studene, nekdy i teple, nastartuje, a po pridani plynu auto nereaguje na pedal a chcipne? po asi 6tem startu uz zacne drzet a pak uz ok. Dalsi den to sam, ale prijde trea den a nastartuje vpohode napoprve. Jinak rozdelovac nemam,je tam civka na kazdy valec,cerpadlo fici normalne,palivovy filtr menen po nastani problemu,bezuspesne....poslednich pul roku auto moc nejezdilo,problem zacal,kdyz jsem to rozjel po mesicnim stani
Jde o legend ka7
Diky za rady Úsměv

Obsah fóra Honda-club.cz   
Chcípání motoru po nastartování - C6G 1.5 VTEC-E
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď