Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[0]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
DIY swap žárovek v budíkách na LED krok za krokem
Fórum: Interiér a Hi-Fi
2
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 
Zaslat odpověď

Strana 11 z 11
kachnacrx je teď offline  kachnacrx
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 26.11.2013 , 22:10   Citovat  

Alenpriznak tady. Ja mysle 2 male uv diody a nasmerovat do prostoru jestli se rucicky rozsvitej.proste pous. Jinak barva v modelarstvi to resi.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  

Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Hondik je teď offline  Hondik
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 26.11.2013 , 22:53   Citovat  

kachna teda po tobe neco precist to je obcas kumst Velmi šťastný

ta fotka tech budiku na predchozi stance je paradni tak nejak bych si o predstavoval u sebe a asi bych vubec nepouzival ty horni zarovicky na osvetleni toho prostoru a nechal bych jenom ty ledky ta jak sme to delali u tebe
nejvetsi opruz bylo brouseni tech budiku a pajeni tech maly dratku k tem led paskam
ja pajel a kachna si brousil budiky a prej "to je naposled co to delam kterej moula tohle vymyslel a chtel delat" pořádnej výtlem

Sindy.JDM je teď offline  Sindy.JDM
0
PříspěvekZaslal: 27.11.2013 , 9:08   Citovat  

Zdravím chci se zeptat jestli někdo zkoušel podsvítit panel topení u CRX III.G ? Jak ho dostat ven ?

666potky je teď offline  666potky
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 27.11.2013 , 15:34   Citovat  

ja so postivo na P4G stocil o kilo km Velmi šťastný Velmi šťastný povytahoval rucicky, a tiez chcel ledkovat ale nenasiel som spravne patice tak som to poskladal a zalozil rusisky Velmi šťastný Velmi šťastný a ako uz ste spomynali rychlost zacinala od 60 a RPM 2000:D
potom som zhanal nove budiky, teraz mam z 2,3 Smutný

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 28.11.2013 , 0:09   Citovat  

Sindy.JDM napsal:
Zdravím chci se zeptat jestli někdo zkoušel podsvítit panel topení u CRX III.G ? Jak ho dostat ven ?

no dneska jsem delali panel topeni u C6G takze by to meli jit taky urcite komplet rozebrat tak aby se dalo dostat na ty zarovicky a misto nich dat LED pasek
musi se to kompletne odstrojit vcetne tahla a celniho panelu kde jsou tlacitka nemel sem to sice v ruce ale vsechno nejak jde udelat

Kachna kde ses s tou fotkou me dnesni prace!!! HaHaaa Velmi šťastný

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 28.11.2013 , 1:40   Citovat  

Dnes dodelan panel. Nastal pokud o nabarveni rucicek pruhlednou cervenou. Spatna volba.nedalo mi to a zkusil jsem rucky z p5G no napasovat to jde ale nesedi.takze to ani nezkousejte. Ted sem doskrabal rucicky a premyslim ze asi radeji zustanou bile... No jeste uvidim

image.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
image.jpg, 1.44 MB

vespula.mortifer je teď offline  vespula.mortifer
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 28.11.2013 , 8:40   Citovat  

Panel pěknej je to dobrý . Proč jsi nepoužil tu modelářskou flourescenční ale nějakou - jak píšeš - průhlednou červenou ? To nemůže funfovat.... Jinak nejspíš to smeješ acetonem nebo odlakovačem na nehty Úsměv

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 28.11.2013 , 8:53   Citovat  

vespula.mortifer napsal:
Panel pěknej je to dobrý . Proč jsi nepoužil tu modelářskou flourescenční ale nějakou - jak píšeš - průhlednou červenou ? To nemůže funfovat.... Jinak nejspíš to smeješ acetonem nebo odlakovačem na nehty Úsměv

Pokus s prosvitem. Nekdo musi zkouset a podat indo conjde a co ne Velmi šťastný. Fluorescencni pry uz nedelaj,jenom spraye. Slo to dolu nehtem Úsměv

Kmóďa je teď offline  Kmóďa
4 háčka
Členství: Silver
0
PříspěvekZaslal: 28.11.2013 , 11:32   Citovat  

Modelářská barva od Revellu...

album_pic.jpg

album_pic.jpg, 85.25 kB

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 28.11.2013 , 11:45   Citovat  

Kmóďa napsal:

Normalni obyc zaden flurecent??

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 28.11.2013 , 13:41   Citovat  

Kmóďa napsal:

no takhle nejak jsem si to představoval ze by to melo vypadat ale bohuzel neudalo se Velmi šťastný

Kmóďa je teď offline  Kmóďa
4 háčka
Členství: Silver
0
PříspěvekZaslal: 28.11.2013 , 14:00   Citovat  

kachnacrx napsal:
Normalni obyc zaden flurecent??

jj je to Revell SM 332

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 28.11.2013 , 14:04   Citovat  

Kmóďa napsal:
jj je to Revell SM 332

diky za info je to dobrý

3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 28.11.2013 , 17:55   Citovat  

už jsem myslel , že ti jí snad za poštovný půjčím abysis ty ručky natřel Úsměv Jinak já to natíral klasickejma uchošťourama, neměl jsem tak mrňavej štěteček.

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 28.11.2013 , 19:03   Citovat  

vespula.mortifer napsal:
už jsem myslel , že ti jí snad za poštovný půjčím abysis ty ručky natřel Úsměv Jinak já to natíral klasickejma uchošťourama, neměl jsem tak mrňavej štěteček.

No .....tak si ty barvicjy radne shovejte jelikoz se pry tato barvicka uz nevyrabi nebo co.takze banan. No neco sem koupil tak uvidime. Prave to zasycha Velmi šťastný

3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 28.11.2013 , 19:14   Citovat  

Schovávat můžem jak chcem, je toho malej frťan a za čas to určo bez tak vyschne Úsměv Spíš natírejte teda, dokud máte čím Úsměv

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 28.11.2013 , 20:39   Citovat  

Tak sem snad dal dohromady rucicky...... No akorat otackomer je asi o kilo min...rychlost presna na km teplota uz snad funguje jak ma a palivo se ted uvidi. Az me priste napadne zase zkouset vymenit na necem rucicky dejte mi rovnou po hube Velmi šťastný

image.jpg

image.jpg, 1.38 MB

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 28.11.2013 , 21:13   Citovat  

kachnacrx napsal:
Tak sem snad dal dohromady rucicky...... No akorat otackomer je asi o kilo min...rychlost presna na km teplota uz snad funguje jak ma a palivo se ted uvidi. Az me priste napadne zase zkouset vymenit na necem rucicky dejte mi rovnou po hube Velmi šťastný

ach jo s tebou Tak to valím bulvy
hlavne zes rikal ze sundavat rucicky uz nikdy nebudes aby to nedopadlo jak v prelude a ted tohle ti ty ruce priste urazim u ramen abys nevymyslel ptakoviny
ze sem se stim tak drbal abych to pekne natrel boha jeho
doufam ze ti zbyla barva i pro me misto te "prusvitne cervene" za ty dny straveny v garazi pořádnej výtlem pořádnej výtlem pořádnej výtlem

Robo23x je teď offline  Robo23x
0
PříspěvekZaslal: 28.11.2013 , 23:44   Citovat  

tiež som sa hral z podsvietením crx budíkov, stálo ma to 2x budíky ee8, 2x ed9 a 1x prelude 5g Velmi šťastný
výsledok ešte nie je 100% ale už som celkom spokojný. Vo vtecu sú celé budíky červené.

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 28.11.2013 , 23:46   Citovat  

Robo23x napsal:
tiež som sa hral z podsvietením crx budíkov, stálo ma to 2x budíky ee8, 2x ed9 a 1x prelude 5g Velmi šťastný
výsledok ešte nie je 100% ale už som celkom spokojný. Vo vtecu sú celé budíky červené.

a jak si měnil ty ručičky z 5g ? vytáhnout je a dát dohromadyx ...to je neco ...dobré je když to náhodou pak znovu funguje Velmi šťastný

Robo23x je teď offline  Robo23x
0
PříspěvekZaslal: 28.11.2013 , 23:54   Citovat  

Na tacho a otáčkomer a teplotu to bolo v pohode a na prvý pokus, len som prehodil ručičky ale na palivo som zničil dvojo budíkov lebo sa mi tá tyčka na ktorej je ručička raz zlomila a raz som ručičku vytiahol celú aj s tou tyčkou a potom to už nefungovalo. Teraz už ukazuje aj palivo. Ručičky z preludy mali ale trochu hrubšie tie tyčky tak ich bolo treba trochu stlačiť.

kna3231 je teď offline  kna3231
0
PříspěvekZaslal: 25.9.2015 , 12:05   Citovat  

chalani někdo zkušenosti s UV diodama? tak jsem si hrál při výměně s T3 až jsem v panelu na Preludce vypalil nějakej kontakt a nesvítí vůbec koupil jsem 4 ks 3mm a 4ks placatých. nechci aby oslňovali ale pouze osvítili ty bílé nakresy kam má foukat vzduch. UV mi přišel jako dobrý nápad

R4YNE8 je teď offline  R4YNE8
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 21.2.2019 , 21:13   Citovat  

Malinko to tu oživím.

Jelikož jsem odpůrcem tuningu obecně a sám si pomalu upravuji svou Cívu 6g Velmi šťastný (Japonec, HB předface), chtěl jsem to tu malinko oživit. Přemýšlím nad ledkami do původních slotů. Vím, že se někde řešilo, že by tam měly pasovat led žárovky do patice T4 (vyrábí se ale T4.2 a T4.7). Dále jsem na internetu viděl, že tam někdo dával nějaké podloulé žárovky do patice T5. Do osvícení led pásek se pouštět nechci, abych něco nezmařil a nechci ani nic deformovat a ke všemu se mi nechce kalibrovat ručičky ukazatelů.

Objednal jsem si i kruhové obroučky kolem budíků a hodlám to potáhnou i carbon fólií a tak jsem si říkal, že při té příležitosti rozdělání bych to "vylepšil" bílým světlem. A narazil jsem na toto vlákno, které již není jaksi příliš aktuální. Fotka, jak bych si to nějak představoval. Lze to takhle osvítit led žárovkami, případně jakými. Díky. H+ je to dobrý

at.jpg

at.jpg, 145.27 kB

Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Stepa je teď offline  Stepa
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 21.2.2019 , 21:25   Citovat  

Vidim tam 3 bile studene LEDky. Podle rozptylu mi to neprijde jako nejaka exotika.

1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 21.2.2019 , 21:39   Citovat  

Stepa napsal:
Vidim tam 3 bile studene LEDky. Podle rozptylu mi to neprijde jako nejaka exotika.

No, nejspíše má vyměněné jen ty osvětlující ledky zeshora. Ale než to rozdělám, rád bych si je objednal. Ale jaké, jaký typ? T4.2, T4.7, T5 či jiné? Nebavím se o led páscích. Třeba to někomu dalšímu taky pomůže. je to dobrý

Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 13.4.2019 , 12:56   Citovat  

Trošku to tu oživím o můj pohled. O zadní podsvícení budíků se starají 4x T5 žárovky a 1x klasická T10 5w žárovka, která osvicuje druhou polovinu otáčkoměru a první polovinu rychloměru. Horní část (osvícení rafiček) obstarávají také 2x T5 žárovky, které jsou tlumené horní krycí fólii. Tu nedoporučuji odendávat, potom je přespříliš přesvícené. Objímky T5 jsem měnil za nové, jelikož ty staré jsou častokrát už "zalité" a žárovky se z nich potom špatně vytahují a nové potom nedrží ideálně a mají tendanci vypadávat. Jaká je to potom pakárna to lovit různě z budíků psát nemusím Bueee . Takže rovnou objednat i s objímkami nové žárovky. Jen tak mimochodem. Kdyby někdo potřeboval, mám jich asi 20ks navíc. Velmi šťastný
Žádné T4.2, T3 žárovky nepotřebujete.

Samotná demontáž budíku je jednoduchá a nehrozí žádné poškození. Po rozdělání asi 6 šroubů, vycvaknutí konektorů od palubky a vyndání samotných budíků z palubní desky potom celá konzole drží na zacvaknutých plastových packách, které se dají snadno vysunout, rozdělat. Nejdříve se rozdělává čirý krycí plast a potom ten černý. Fólie se symboly je jen přitlačena k černému plastu, takže se dají symboly kontrolek snadno vytáhnou a zase vrátit bez nějaké deformace, což je fajn. Jen není dobré je příliš zamastit, umazat prsty. Takže nejlépe uchytit na krajích a položit někam, kde se nezapráší (snadno se na ně chytá prach a pracně se potom čistí benzínem nebo líhem). Samotné 3 budíky drží v konzoli 3 zadními šroubky na plošném spoji, které je potřeba odšroubovat. Tato operace vás asi nemine, protože abychom mohli změnit barvu podsvícení (kvůli tomu to převážně děláme) a intenzitu prosvítání světla, je potřeba seškrábnou tlumící oranžovou fólii. Na tuto operaci zvlášť opatrně! Sdílený budík ukazatele paliva a teploměru je mrcha. Stačí při broušení fólie více zatlačit na ten plast (lehce ho prohnout) a rafička ukazatele se jen protočí a je konec. Už ho zpátky nenakalibrujete Velmi šťastný .Přestane ukazovat teplotu jako mě. U ukazatele paliva to našteští nehrozí a dá se ručička snadno nakalibrovat opatrně prstem dle potřeby..... Takže mě to stálo koupi ještě jednich funkčních budíků a práce navíc. Po druhé se již při vší opatrnosti zadařilo, ale tato operace je vážně hodně pečlivá a vyžaduje opatrnost, jak už tu padlo. A to nemusíme používat zrovna hrubou sílu. Mrk

Jinak mě už nic moc nenapadá. Vlastně mám ještě jeden tip. Pokud máte někde škrábanec, rýhu na krycím čirém plastu, vyplatí se vzít jemnou brusnou pastu a pěkně to rozlešit. Lze použít i zubní pastu kterou koupíte v každém obchodě a stojí pár korun. Výsledek stojí za to, pokud si s tím vyhrajete (jako nové). A ještě jsem si koupil kruhové, stříbrné oblouky, které dle mě vizuálně oživí pěkně tu původní strukturu. Cena je ze zahraničí okolo 400 Kč. U nás budou stát asi více.

Složení je brnkačka a kromě toho broušení fólie na budících se nemá asi moc co pokazit, pokud je člověk průměrně zručný. Výsledek stojí za to. Přikládám pár fotek. Podsvícení mám červené. Zkoušel jsem ještě bílé a taky fajn. Fotku musím udělat.

Snad to někomu pomůže při jeho snazet něco zvelebit. H+

IMG_20190323_163131.jpg

IMG_20190323_163131.jpg, 354.52 kB

fgdsgfdsgsdgsdgsg.jpg

fgdsgfdsgsdgsdgsg.jpg, 176.71 kB

IMG_20190322_230211.jpg

IMG_20190322_230211.jpg, 137.24 kB

IMG_20190331_152016.jpg