Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[3]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Nákup auta přes Ebay
Fórum: Obchod
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Strana 1 z 1
Bullseye je teď offline  Bullseye
2 háčka
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 16.3.2018 , 17:24   Citovat  

Má tu někdo zkušenost s nákupem auta přes Ebay a jejich program eBay Buyer Protection?
Chtěl bych zakoupit jedno auto, ale mám ktomuto "stylu" nákupu značně skeptický přístup.. jakékoliv zkušenosti ocením přátele
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Kapky je teď offline  Kapky
1 háčko
PříspěvekZaslal: 16.3.2018 , 18:21   Citovat  

Osobní zkušenost bohužel žádná, nicméně, koukal jsi na podmínky ohledně VPP programu, viz. níže, pod kterým se na eBay prodávají veškerá auta?

VPP

Pakliže to tak opravdu funguje i v reálu, tak bych se toho asi zase tolik nebál - samozřejmě až po osobním ujištění se, že je auto víceméně v pořádku. Zkus Zemiho, třeba se s tím už setkal a dokázal by poradit víc přátele
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Minor je teď offline  Minor
5 háček
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 16.3.2018 , 18:39   Citovat  

A odkud to auto je?
Mám zkušenost s německou ebay, nikdy nebyl problém, výhoda je podle mě v tom, že když auto vydražíš, nestane se ti, že dorazíš s plaťákem podle domluvy na místo a ejhle, někdo si auto už mezitím odvezl.
A pokud by auto výrazně neodpovídalo popisu, asi by se to dalo řešit stížností přes ebay, ale co by se dělo dál, to nevím.
JInak to považuju za poměrně stejné, jako když někam zavoláš na inzerát a pro auto si dojedeš.
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 16.3.2018 , 23:17   Citovat  

Jde o to, že reálná cena vozidla dle popisu je o 100-200% vyssi než za kterou to chce prodat. Auto údajně stojí v německu. Známý scénář, majitel starší pán, pracující ve švédsku s nedostatkem času, potřebuje prodat kvůli poplatkům atd. Zní mi to podezřele, ale odvolává se právě na ten systém ebay. Zajímá mě jak to reálně je když mi vystaví na míru buy now na ebayi, zda jdou peníze rovnou k němu a nebo to ebay nějakou dobu zadržuje pro případ, že by to byla bouda. Pán mi poslal i kopii pasu, ale dnes se nedá věřit ničemu tím spíš v případě lákavé nabídky
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 16.3.2018 , 23:21   Citovat  

Já vždycky platil při fyzickém předání auta.
Od toho, co popisuješ, bych dal ruce pryč.
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 16.3.2018 , 23:31   Citovat  

Přikládám poslední email od něj pro dokreslení obrázku:

Hello there,

I work as a marine engineer and most of the time I'm gone. I'm very busy and this is the reason which I want to use a secure system for both.

I have signed a contract with eBay Buyer Protection. The price includes shipping and other fees. You only need to pay the amount of the vehicle and nothing extra. I give you a period of 5 days (or 300 km), from the moment when you get the vehicle to inspect it before to finish the transaction. I think that is more than fair for both sides.

The payment is handled by eBay and you have a 5-day period for inspection and the option to accept or reject the vehicle it at my expense.

eBay checked the vehicle conditions and the paperwork is complete, I will get the money when you decided to finally buy the car. If for any reason the car has hidden defects or is not, as I wrote you, you reject the agreement. In this case, that is eBay will refund the money, and I receive the car back, at my expense.

If you are interested to start the transaction, please send me your:

- Whatsapp number so that we can discuss more easily.
- A copy of your ID card.

As soon as I receive your data, I will make a private quote (Buy It Now) specifically for you and I will send you the web address so that you can buy the car.

Thank you for your time,
Best regards

P.S. I send some pictures with myself and my family and my scanned passport, so you can get an idea from the person behind the email.

537427.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
537427.jpg, 464.43 kB

537441.jpg

537441.jpg, 162.31 kB

538818.jpg

538818.jpg, 454.33 kB

555175.jpg

555175.jpg, 457.45 kB

ID-Martin.jpg

ID-Martin.jpg, 928.78 kB
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 16.3.2018 , 23:42   Citovat  

Já bych do toho nešel.
Na první pohled asi podraz neobjevíš, ale někde tam určitě bude.
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 16.3.2018 , 23:53   Citovat  

Zase na druhou stránku pokud s ním budu komunikovat dál a poskytnu mu kopii pasu (jakkoliv se mi to příčí) a vystaví mi tedy ten obchod na Ebayi na míru, pak by neměl být problém si toto ověřit přímo na Ebayi? Přece jen se odvolává na to, že Ebay provedl prohlídku auta a dokladů. Spíš si říkám, zda si pak pod mojí identitou nerozjede další business Mr. Green
   Návrat  
SaKaL je teď offline  SaKaL
Moderátor
Členství: Silver
PříspěvekZaslal: 17.3.2018 , 7:42   Citovat  

Já Ti nevim, ale mně to teda taky smrdí...
Zeptej se nekmara, jak málem koupil NSX z "Ameriky"...
   Návrat  
pospa je teď offline  pospa
2 háčka
PříspěvekZaslal: 17.3.2018 , 10:18   Citovat  

Ruce pryč. Já jel 3300km a byl jsem dva a půl dne v autě než abych poslal poměrně velkou částku jen tak někam protože borec píše že zboží pošle a vše bude ok. Důvěřuj, ale prověřuj.
   Návrat  
gizmi je teď offline  gizmi
4 háčka
PříspěvekZaslal: 17.3.2018 , 11:15   Citovat  

S Německým ebay.de mám zkušenost již 4x. Z toho 3x super a 1x hodně špatné. Tenkrát to byla CRX 2jka, dle obrázků krásná série a na místě na mě čekala na velké zahradě totálka. Fotky 8 let staré, auto sloužilo na převoz zvířat a ovoce, komplet zrezlá a jediný díl v pořádku. Paní jsem seřval, že jedu s platem 600km a odjel. Řvala že jsem ho vydražil a mám smůlu, načež jsem paní vyfuckoval. Doma jsem jí dal negativní hodnocení, ona zkoušela ještě slevu, ale auto bylo i na rozvrakování nepoužité, takže nic. Jinak 1x jsem byl v Berlíně u Turka a po odjezdu údajně do práce se po chvilce rozsvítila kontrolka a auto se chovalo divně. Auto dojelo za divného chodu a nakonec se ukázalo, že schází něco v rozvodech. Motor přežil, opraveno a jezdila dobře. Další byl veterán - jediný kus na papírech na světě a vše super a jednou ostrá CRXka a taky super. Beru to jako Minor. Máš ho tím zamluvené. Nemůžeš reklamovat kraviny, ale pokud je auto fakt KO, tak normálka odjezd.

PS: to co píšeš je jasný podvod. Auta nikdy přes Paypal, účet, atd. Jen z ruky do ruky!
   Návrat  
Zemi je teď offline  Zemi
Partner H-C
PříspěvekZaslal: 18.3.2018 , 12:39   Citovat  

Přes eBay jsem koupil nespočet aut, dílů... Na auta se nevztahuje Buyer protection v žádném případě... Nepostaví se za tebe ani eBay ani PayPal.

Jinak z těch fotek a textu - jasnej podraz. je to dobrý
   Návrat  
sutesu je teď offline  sutesu
PříspěvekZaslal: 13.2.2019 , 0:08   Citovat  

Dobrý den, nechcete náhodou koupit také audi A3? Od Švédského pána? Poslal mi úplně to stejné, co Vám
   Návrat  
Stilg je teď offline  Stilg
1 háčko
PříspěvekZaslal: 13.2.2019 , 17:58   Citovat  

No, to ze je to cele podvod je uplne jasne.
Staci prohnat googlem ty fotky.

tudy odkaz
Ztadema je patrne ukradena ta prvni trebas.
   Návrat  
gizmo-foto.cz je teď offline  gizmo-foto.cz
PříspěvekZaslal: 27.5.2019 , 18:48   Citovat  

sutesu napsal:
Dobrý den, nechcete náhodou koupit také audi A3? Od Švédského pána? Poslal mi úplně to stejné, co Vám

Tak nám "Andreas Reiniger" poslal stejné fotky a v zásadě stejný mail s Volvem S60 z autoscout24 ... píšu jak na ebay, tak na autoscout24 "recenzi". Googlil jsem si obrázky a vypadla mi tahle diskuze ... Snad to někomu pomůže.

---------- Forwarded message ---------
Od: Andreas Reiniger <andreasreiniger58@gmail.com>
Date: po 27. 5. 2019 v 15:09
Subject: Re: Volvo S60 D5 Black Edition

Hallo,

Ich arbeite als Marineingenieur und die meiste Zeit bin ich weg. Ich bin sehr beschäftigt und das ist der Grund wo ich möchte eine sicheres System für beide zu verwenden.

Ich habe einen Vertrag mit eBay Käuferschutz abgeschlossen. Der Preis beinhaltet Versandkosten und sonstige Gebühren. Sie müssen nur den Betrag für das Fahrzeug und nichts extra bezahlen. Ich Ihnen einen Zeitraum über 5 Tage (oder 300 km) an, ab dem Moment, an dem Sie das Fahrzeug erhalten, um es zu inspizieren, bevor ich Ihr Geld habe. Ich denke, dass ist mehr als fair für beide Seiten.

Die Zahlung wird über einem eBay abgewickelt, nicht zu mir, ich will kein Geld im Voraus. Sie haben einen 5-tägigen Zeitraum für die Inspektion und die Möglichkeit, das Fahrzeug zu akzeptieren oder es auf meine Kosten abzulehnen.

eBay überprüft das Fahrzeug auf seinen Zustand und die Papiere auf Vollständigkeit, ich werde das geld bekommen wenn sie sich endgültig entschieden das auto zu kaufen. Wenn aus irgendeinem Grund das Auto hat versteckten Mängel oder ist nicht, wie ich Ihnen geschrieben habe, lehnen Sie die Zustimmung. In diesem Fall wird das eBayerstatten Ihnen das Geld zurück, und ich meine auto, auf meine Kosten.

Wenn Sie daher interessiert sind, die Transaktion zu starten, schicken Sie mir bitte Ihre:

- Whatsapp nummer damit wir leichter diskutieren können.
- Eine Kopie Ihrer Personalausweis.

Sobald ich Ihre Daten erhalte, Ich werde eine private Angebot (Sofort-Kaufen) speziell für Sie machen und ich werde Ihnen die Webadresse senden, damit Sie das Auto kaufen können.

Danke für Ihre Zeit,
mit freundlichen Grüßen

P.S. Ich sende ein paar Bilder mit mir und meiner Familie und meinem gescannten Pass, so kann man eine vorstellung von der person hinter der E-Mail zu erhalten.
   Návrat  
gizmo-foto.cz je teď offline  gizmo-foto.cz
PříspěvekZaslal: 29.5.2019 , 22:16   Citovat  

Tak pánové ... kdokoli to čte - probírám to s ebayem - týpek má propracovanou fake ebay stránku vypadající naprosto reálně s tím, že ji pošle jako "soukromou nabídku" (je kiss me , že ač soukromá, tak má 11 sledování hned po vystavení). Stránka je registrovaná v Panamě a týpek fakt komunikuje velmi uvěřitelně - majzla na to pokud na tohle kdokoli natrefí - řeším to s Ebayem a následně to pošlu i na autoscout24 (kde byl původní inzerát) - jdu do toho a snad si ho ebay zkusí podat...
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Nákup auta přes Ebay
Fórum: Obchod
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina