Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[0]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Civic 10g
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 124, 125, 126 
Zaslat odpověď

Strana 126 z 126
kubakubanec je teď offline  kubakubanec
PříspěvekZaslal: 13.5.2019 , 17:56   Citovat  

Tak už mám objednanej sedan s CVT. Jinak v Olomouci se dá domluvit i na delším půjčení sedana s manuálem. A chtěl jsem se zeptat, zda má někdo na HB/sedanu instalovány zástěrky, přemýšlím, jestli je tam dát. Zajímalo by mě, jak to s tím vypadá a zda to vůbec k něčemu je, případně zda to nebude pod zástěrkou zbytečně náchylné k reznutí. Díky
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
xenon04 je teď offline  xenon04
3 háčka
Členství: Silver
PříspěvekZaslal: 13.5.2019 , 19:58   Citovat  

kubakubanec: v tomhle vlákně je pár obrázků tudy odkaz
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Tomika je teď offline  Tomika
PříspěvekZaslal: 14.5.2019 , 9:23   Citovat  

Já si myslím, že už to tady bylo, ale nejsem si jist, zda to lze nějak oficiálně ventilovat, takže raději nebudu ukazovat prstem. každopádně jeden nejmenovaný člověk (modří už vědí) umí změnit mapy na nějakých 230-250k (Pouze MT) a dokonce na stisk tlačítka ECO, takže standardně můžete jezdit s defaultní mapou a motor zbytečně nenamáháte. Na dálnici pak můžete zlobit tatínky v ORS. Jestli koupim cvičku, tak tohle je na mém listu úprav jako první věc.
   Návrat  
Djabel je teď offline  Djabel
1 háčko
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 24.5.2019 , 13:18   Citovat  

CTR 10g D1 version HaHaaa

tudy odkaz
   Návrat  
wartas je teď offline  wartas
PříspěvekZaslal: 27.5.2019 , 13:31   Citovat  

Tak a je to tady. Po pul jsem se taky dockal pazvuku, pravdepodobne z ackoveho sloupku spolujezdce, zvuky jsou slyset z venku, kdyz si stahnu okynko. Bueee
   Návrat  
stofesz je teď offline  stofesz
PříspěvekZaslal: 28.5.2019 , 13:23   Citovat  

Mne zatial zvuky odstranit nedokazali, ale realne to vidim tak, ze raz naberem odvahu, cele to rozoberu, nandam tam nejaku penu a smitec.
ps.: dokazete niekdo doporucit nejaku dobre miesto v prahe kde delaju gometriu?
   Návrat  
menor je teď offline  menor
PříspěvekZaslal: 29.5.2019 , 6:58   Citovat  

Upozornuji na velky problem motoru 1.5, kde dochazi k znacnemu znecisteni oleje motoru benzinem. Honda se stavi k celemu problemu velmi zamitave. Prosim o vsechny majitele tohoto motoru o jeho kontrolu. Priznaky jsou samovolny narust hladiny nad maximum, vyrazny zapach po benzinu, vetsi hluk. Znecistenim oleje dochazi ke zmene viskozity a tim k neumernemu opotrebeni. Kouknete na net pres google: honda 1.5 oil dilution.
Bohuzel musim take odradit pripadne budouci kupce, urcite se zajimejte o tento problem pred koupi. Budu resit v nasledujicim tydnu s dealerem.
Tak nejak porad doufam, ze sem nevyhodil skoro 600k oknem
   Návrat  
skyline je teď offline  skyline
3 háčka
PříspěvekZaslal: 29.5.2019 , 7:24   Citovat  

menor: chápu, že jsi plný dojmů, ale tohle není nic nového a řeší se to tady průběžně už od doby, co se problém objevil (původně pokud vím především Číňani už někdy vloni nebo začátkem roku, původně u CR-V). Stačí zalistovat pár stran zpátky.

On ten problém mají především ti, kteří jezdí krátké trasy a olej se nestačí pořádně zahřát tak, aby se benzin vypařil. Z toho důvodu je problém ještě větší v zimě (tam se může týkat víc lidí, protože na cestách, kde se v létě auto zahřeje dost se v zimě už zahřát nestačí).

Takže cukačky 1 km do škol(k)y, 2 km do práce, 2 km do Alberta, 1 km do škol(k)y a 1 km domů to bohužel moc vhodné není. Na "normální" dojíždění do práce nebo delší cesty naopak není problém. Nicméně ano, je to jedna z věcí, kterou sleduju a zatím mám C9G 1.8 a uvidíme, jestli další bude C10G.
   Návrat  
King je teď offline  King
1 háčko
PříspěvekZaslal: 29.5.2019 , 10:45   Citovat  

menor napsal:
Upozornuji na velky problem motoru 1.5

Nejhorší je smrt z vyděšení. to mi hlava nebere

Než vypustíš do světa poplašnou zprávu, měl by sis zjistit podrobnosti. Ve stručnosti:

1/ Problém se týkaL (všimni si minulého času) PRIMÁRNĚ modelu CR-V s CVT (CVT, sleduješ to furt?) ZEJMÉNA v chladných oblastech planety (Čína, Snow-belt USA).

2/ Problém vyřešen svolávací akcí (více třeba ZDE) a to ke spokojenosti příslušných úřadů.

3/ Motory s přímým vstřikováním (zvláště pak ty současné, moderní, konstruované s důrazem na co nejmenší tření) prostě už z principu ředí olej benzinem. Některé víc, některé méně. Konstruktéři to vědí a počítají s tím, výrobci olejů to vědí a počítají s tím (Total třeba na svém webu k této problematice obecně píše: "For this reason, it is crucial to use a properly formulated, high-quality engine oil capable of withstanding dilution by fuel, as well as the additional effects caused by the portion of biofuel." Proto se doporučuje neměnit ojej u garážisty, ale použít olej, doporučený, popřípadě přímo dodávaný Hondou.

4/ Ergo - jak píše Skyline: zvyšovat hladinu oleje může i Civic i u nás a to zejména, pokud s ním uděláš denně jen pár km kolem komína, ale není to nijak zásadní problém. Honda to samozřejmě nad rámec svolávačky za problém nepovažuje, aby se vyhnula internetové hysterii, která už bez toho bují (jsi jedním z jejích příkladů), ale je naprosto jasné, že průběžně dělá modifikace, které by tento nešvar minimalizovaly, aniž by se dotklo dalších oblastí, tedy hlavně tření. Doporučuji i tento dobře napsaný článek k tématice paliva v oleji tudy odkaz
   Návrat  
Jopeeeno je teď offline  Jopeeeno
3 háčka
PříspěvekZaslal: 29.5.2019 , 11:32   Citovat  

menor:
Masakr na Zemi Velmi šťastný
Bez urážky, ale než tu něco takového napíšeš, je dobré si před tím ověřit, zda tu není identická věc popsána pár stránek zpět. Ejhle, je a několikrát, včetně článku od tribologa, který problém detailně vysvětluje.

Zbytečně plevelíš vlákno, nic ve zlém. Mohu Tě uklidnit, doposud není ani zmíňka o tom, že by někdo zadřel motor L15B(4-7) vinou vyšší hladiny motorového oleje (naředěného benzínem). Vše ostatní už tu padlo, tak se nechci opakovat (vhodný olej, jeho včasná výměna odvíjející se mj. i o provozní podmínky/časté krátké jízdy=zkrácený interval výměny oleje/, občasné zařazení delších jízd, nebát se "omezovače otáček" atp.).
   Návrat  
BrozikCZ je teď offline  BrozikCZ
PříspěvekZaslal: 3.6.2019 , 11:42   Citovat  

Novinky ze servisu...

Falesna detekce prednich senzoru mela byt vyresena vymenou predni masky, tedy jen te casti, ve ktere jsou umisteny senzory a v Anglii uz je menili nekdy zacatkem roku. Jenze zjistili, ze ta detekce stale pretrvava, kvuli materialu z ktere ta maska je vyrobena. Ted pry maji uz novy material, masky jsou uz ve vyrobe a snad nekdy kolem leta se dostanou i k nam.

Zkontrolujte si hladinu chladici kapaliny v klime, pry je snad ve vsech jen cca pulka doporuceneho mnozstvi.

Pro info, kdyby nekdo hledal, tak cena vymeny celniho skla 16k+
   Návrat  
King je teď offline  King
1 háčko
PříspěvekZaslal: 5.6.2019 , 10:38   Citovat  

Když Team Dynamics nezávodí v BTCC nebo netuní sekačky, tak ladí Civic Type R Velmi šťastný Honda

tudy odkaz papa šuk
   Návrat  
JardaBar je teď offline  JardaBar
2 háčka
PříspěvekZaslal: 11.6.2019 , 8:13   Citovat  

Prodeje Civic 2008 vs 2018 vs 2019
   Návrat  
Jaroslav79 je teď offline  Jaroslav79
PříspěvekZaslal: 16.6.2019 , 11:15   Citovat  

Ahoj, mám jednoduchý dotaz. Dá se z akčního ceníku MR 2018 dostat ještě nějaká sleva nebo u Hondy nehrozí? Když jsem kupoval Golfa, tak byl i akční ceník jen orientační cár papíru...sleva na ičo, na protiúčet, na financování, sleva dealera, sleva importéra... Ale v Hondě se už tenkrát tvářili, že na slevy nehrají, tak jestli je to pořád stejně? Díky

PS ona je otázka, jestli se dá vůbec MR 2018 ještě objednávat, nevím, nezjišťoval jsem. Teprve včera jsem zabrousil na stránky Hondy a zjistil, že mají akci a ceny Civicu tak jsou dost slušné.

PS klidně do SZ, pokud by někdo nechtěl psát veřejně

Děkuji
J.
   Návrat  
BrozikCZ je teď offline  BrozikCZ
PříspěvekZaslal: 16.6.2019 , 20:54   Citovat  

2bep musel jsem to otestovat, uz jsem mel trosku strach, jestli dojedu Velmi šťastný

Hladove oko svitilo, dojezd 19 km pri spotrebe 6.8.
Narval jsem tam 40.98 litru, vice uz jsem tam nedostal.

spotreba.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
spotreba.jpg, 359.53 kB
   Návrat  
sandu_cz je teď offline  sandu_cz
1 háčko
PříspěvekZaslal: 16.6.2019 , 22:06   Citovat  

Jaroslav79 napsal:
Ahoj, mám jednoduchý dotaz.
J.

Ahoj, ja bych neresil ofiko cenik na strankach honda.cz, spis bych se podival na skladove vozy, co prodavaji autosalony v CR:
Priklad CXG SportPlus 1.5 MT dle akcniho ceniku Honda - ma byt 644.900,-
Skladove vozy:
AutoJarov - cerveny - 615.000: tudy odkaz
Honda Pribram - cerveny - 619.900: tudy odkaz
Honda Plzen - sede - 589.800 + sada zimnich pneu zdarma: tudy odkaz

Takze je videt, ze ceny na honda.cz jsou trochu mimo(neobsahuji slevy prodejce,importera,atd)
   Návrat  
Zdenda_T je teď offline  Zdenda_T
PříspěvekZaslal: 17.6.2019 , 10:06   Citovat  

Ahoj všem, měl bych jeden dotaz. Pár stránek dozadu tady někdo psal, že se chystá vytlumit Civika u Ahifi v Brně, tak by mě zajímalo, jestli už to proběhlo a jaké jsou případně dojmy po tomhle odhlučnění?
Taky jsem to zvažoval a nějaká zkušenost by mi možná v rozhodování pomohla.
Díky za případné info,
Z.
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 17.6.2019 , 12:18   Citovat  

Jaroslav79: něco se z akčního ceníku ještě stáhnou dá Mrk nebo dostaneš alespoň nějaké příslušenství zdarma...
počítej s tím, že jinou slevu dostane dostane člověk co u stejného prodejce už něco koupil a jezdí tam i pravidelně na servis než "náhodný kolemjdoucí"
moc to ale pod ty vystavené kusy co dával sandu_cz nejspíš nepůjde

Zdenda_T: na facebooku je skupina "Honda Civic 10-té generace", tak najdeš tuším tohohle tudy odkaz

btw.
zkouším teď se sebezapřením jezdit na "zelený lísteček" Velmi šťastný
po půl nádrži už si nějaký závěr dělat můžu, spotřeba na stejných trasách dolů šla určitě
ale taky jsem tím čudlíkem pocitově zabil min třetinu koníků Velmi šťastný hlavně v nižších otáčkách... rozjezdy/zrychlování i reakce na plynový pedál jsou celkem vlažné Ble

IMG_20190617_114617.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
IMG_20190617_114617.jpg, 190.65 kB
   Návrat  
HIGHTOWER je teď offline  HIGHTOWER
2 háčka
PříspěvekZaslal: 17.6.2019 , 13:10   Citovat  

btw.
zkouším teď se sebezapřením jezdit na "zelený lísteček" Velmi šťastný
po půl nádrži už si nějaký závěr dělat můžu, spotřeba na stejných trasách dolů šla určitě
ale taky jsem tím čudlíkem pocitově zabil min třetinu koníků Velmi šťastný hlavně v nižších otáčkách... rozjezdy/zrychlování i reakce na plynový pedál jsou celkem vlažné Ble[/quote]

Zelený jsem jezdil ze začátku, pak jsem ho vypnul a spotřebu jsem měl nižší Mrk Možná jednou zkusím zase na zelený, ale i když jezdím cca stále stejný trasy, tak ať s nebo bez lístku, spotřeba litá dle dopravní situace, takže relevantní data moc nejsou. A hlavně na palubák vůbec nehledím, jedu jen na reálnou spotřebu při tankování Mrk

PS: Jezdíš stále stejným stylem nebo jsi styl upravil zelenýmu lístku?
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 17.6.2019 , 14:16   Citovat  

HIGHTOWER: i když se snažím jezdit stejně, tak to prostě na econ jede citelně "pomalu", je to pomalý na rozjezd, jezdím po dálnici, takže i zrychlení je vlažnější (plný plyn nešlapu Úsměv )
myslím si, že kdybych jezdil bez econu stejně "rozvážně", tak se asi na 6,5 dostanu Úsměv
ale hecnul jsem se, že tu jednu nádrž zkusím vydržet, tak už ten týden snad dám Velmi šťastný
   Návrat  
Djabel je teď offline  Djabel
1 háčko
PříspěvekZaslal: 17.6.2019 , 19:11   Citovat  

Jaroslav79

Zrovna dneska běžela reklama v rádiu na výprodej na Jarově. Tam hoď oko. Úsměv

tudy odkaz
   Návrat  
piskot je teď offline  piskot
4 háčka
PříspěvekZaslal: 17.6.2019 , 20:34   Citovat  

Výprodej... Výprodej...?

To jsem někde prošvihl, zmínku, že bude co nevidět Civic XI G...?
Nebo se zbavujou ležáků, aby již počínající rez dlouhodobě neprodejných aut nebyla přípdně předmětem reklamace...? HaHaaa
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Civic 10g
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 124, 125, 126 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina