Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Spojka Accord 7G - záhada
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď

Strana 1 z 1
Paolo.n je teď offline  Paolo.n
0
PříspěvekZaslal: 11.7.2019 , 20:25   Citovat  

Zdravím. Řeším záhadu, která nastala po výměně spojky (kompletní sady).
S autem jsem ujel cca 200 metrů a pak při rozjíždění se ozvalo nevýrazné cvaknutí a už jsem se nerozjel. Jako kdyby spojka zůstala viset sešlápnutá. Ale pedál má pohyb normální, odpor stejný jako před tím, spojkové válce a páka pracují. Ale řadit rychlosti na místě můžu v podstatě bez použití spojky. Odnikud se nozývají žádné nestandardní zvuky. Podezření padlo na lamelu, jestli se neutrhl střed a neprotáčí se volně. Tedy auto šlo znova na zvedák, všechno se rozebralo a kontrolovalo. Chyba při montáži nebyla. Lamela spojky střed utržený nemá. Další podezření padlo na převodovku, respektive diferenciál. Jenže při zkoušení převodovky vyndané z auta se ani to nepotvrdilo. Nenašlo se žádné poškození součástí spojky, ani to nevypadá že by šlo o zmetek z výroby.
Nenapadá někoho, co by mohlo být za problém? Mám obavu to teď nechat zase smontovat, aby to nebyla zbytečná práce....

BTW: Nějaké tipy na solidní autopůjčovnu v Praze? V pondělí odjíždíme na dovolenou.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  

Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Kmóďa je teď offline  Kmóďa
4 háčka
Členství: Silver
0
PříspěvekZaslal: 11.7.2019 , 22:03   Citovat  

Něco podobného se mi stalo,když jsem špatně nacvakl poloosu do převodovky a ona mi povyskočila. Taky jsem ujel pár desítek metrů a nevěděl jsem co se děje...

0
PříspěvekZaslal: 12.7.2019 , 2:03   Citovat  

Tak poloosy seděly a nevyskočily. Ani jedna, ani ta vložená hřídel. Začínám mít strach že se rozsypala převodovka. V oleji prý bylo vidět trochu kovových šupinek. Ale olej v převodovce byl měněn ve 120 tis. km v Hondě ještě v Německu. Teď má najeto 155 tis. Ježděno normálním způsobem, žádný přetěžování. Řazení šlo krásně hladce, přesně a bez jakýchkoliv pazvuků.

Mickey Mouse je teď offline  Mickey Mouse
1 háčko
Členství: Gold
0
PříspěvekZaslal: 12.7.2019 , 7:13   Citovat  

Pokud se nemůžeš rozjet,ale všechno ostatní funguje,tak to většinou bývá vnější kloub,kdy se rozsype ta "kostra" vevnitř. Ale to,že ti jde řadit bez spojky,není úplně standart

0
PříspěvekZaslal: 12.7.2019 , 8:10   Citovat  

Na rozsypanej kloub to taky nevypadá, to by se protáčela poloosa, roztrhla manžeta a asi by to i slušně rachotilo. Nic takovýho se ale nestalo. Celý poloosy jsou vyndaný a nic podezřelýho na nich není vidět. Při stojícím autě a zařazený rychlosti se netočí výstup převodovky.

EDIT:
Ještě při porovnání starý a nový spojkový sady byla naměřena celková výška u nové sady o 4 mm vyšší, takže vypínací ložisko je o ty 4 mm dál na hřídeli převodovky. Nemůže tohle vadit? díky tomu bude i jinak postavená páka, ale manuál se nezmiňuje jestli je potřeba podle toho nějak nastavit vypínací hydraulický válec.

-toyo- je teď offline  -toyo-
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 12.7.2019 , 23:23   Citovat  

takze problem byl v tom ze se motor s prevodovkou pri vyslapnutem pedalu nerozpojili? Pokud ano tak mas se spojkou neco spatne,moc silna lamela, nebo neco proste nema odpovidajici rozmer, páka ti vypíná dostatecne? Zkontrolovat valce, kapalinu, tu tycinku na pedalu ktera zajizdi do valce, je na ni serizovaci sroub, tam jsem mel problem ja ...

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 13.7.2019 , 8:21   Citovat  

Paolo.n napsal:
Tak poloosy seděly a nevyskočily. Ani jedna, ani ta vložená hřídel. Začínám mít strach že se rozsypala převodovka. V oleji prý bylo vidět trochu kovových šupinek. Ale olej v převodovce byl měněn ve 120 tis. km v Hondě ještě v Německu. Teď má najeto 155 tis. Ježděno normálním způsobem, žádný přetěžování. Řazení šlo krásně hladce, přesně a bez jakýchkoliv pazvuků.

To že je povyjetá poloosa není skoro vidět. Určitě tam není poškozenì. I tisícihran před pojistným kroužkem je OK? Těch pár milimetrů? Docela mě zajímá co se zjistí...

4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 13.7.2019 , 8:26   Citovat  

Teď to čtu znovu a koukám že se při běžícím motoru a zařazené rychlosti netočí ani výstup z převodovky...

0
PříspěvekZaslal: 13.7.2019 , 11:16   Citovat  

-toyo- napsal:
takze problem byl v tom ze se motor s prevodovkou pri vyslapnutem pedalu nerozpojili? Pokud ano tak mas se spojkou neco spatne,moc silna lamela, nebo neco proste nema odpovidajici rozmer, páka ti vypíná dostatecne? Zkontrolovat valce, kapalinu, tu tycinku na pedalu ktera zajizdi do valce, je na ni serizovaci sroub, tam jsem mel problem ja ...

Problém byl opačný, jako kdyby spojka byla stále sešlápnutá a motor s převodovkou rozpojen. Akorát nevím, jestli to "rozpojení" je už na spojce, nebo někde uvnitř převodovky. Ale kolem padálu jsme to nekontrolovali, to se přiznám. Každopádně s autem jsem bez problémů vyjel z dílny, vycouval na ulici, otočil se, dojel ke křižovatce a až tam se to stalo. Do tý doby se mi všechno jevilo jako před výměnou, spojka zabírala ve stejném místě, akorát bez vrzání a s menším odporem, protože byla nová, řazení šlo stejně lehce jako předtím.

Kmóďa napsal:
To že je povyjetá poloosa není skoro vidět. Určitě tam není poškozenì. I tisícihran před pojistným kroužkem je OK? Těch pár milimetrů? Docela mě zajímá co se zjistí...

Když jsme to pak zvedli a koukali na to, nebylo vidět, že by nějaká poloosa byla povyjetá byť jen o milimetr. Když se točilo kolem, otáčelo se vše až po výstup diferenciálu, jak na jedný, tak na druhý straně. Jediný, co jsem si nevšiml, že se mají dávat nové pojistné kroužky na poloosy a ty jsem neměl. Ale jak říkám, neměl jsem dojem, že by poloosa vypadla.

0
PříspěvekZaslal: 15.7.2019 , 20:59   Citovat  

Tak je namontovaná stará spojka (celá sada) a auto normálně jede. Na nový spojce není vidět žádný poškození, že by se něco utrhlo, zlomilo, apod. Takže asi jediný co mě napadá, že něco (možná víc věcí) je mimo toleranci a jako celek to pak nefunguje. A to jsem se záměrně vyhýbal levnějším spojkám a koupil sadu LUK. No, bohužel. Asi do japonskejch aut nepatří německý součástky. To jsem zvědav, jak tohle budu reklamovat....

PeterAccord je teď offline  PeterAccord
0
PříspěvekZaslal: 16.7.2019 , 8:32   Citovat  

Paolo.n napsal:
Tak je namontovaná stará spojka (celá sada) a auto normálně jede. Na nový spojce není vidět žádný poškození, že by se něco utrhlo, zlomilo, apod. Takže asi jediný co mě napadá, že něco (možná víc věcí) je mimo toleranci a jako celek to pak nefunguje. A to jsem se záměrně vyhýbal levnějším spojkám a koupil sadu LUK. No, bohužel. Asi do japonskejch aut nepatří německý součástky. To jsem zvědav, jak tohle budu reklamovat....

Niekto tu spominal, ze original spojka je prebaleny AISIN. Da sa zohnat okolo 4 tisic CZK. Myslim, ze LUK tu nikto moc neodporucal.

Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Meda je teď offline  Meda
3 háčka
Členství: Gold
0
PříspěvekZaslal: 16.7.2019 , 10:03   Citovat  

PeterAccord napsal:
Niekto tu spominal, ze original spojka je prebaleny AISIN. Da sa zohnat okolo 4 tisic CZK. Myslim, ze LUK tu nikto moc neodporucal.

Aisin opravdu je originál pro Honda na K24 jsem ji dával.

mad_zed je teď offline  mad_zed
3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 16.7.2019 , 13:42   Citovat  

Mám na k24 také Aisin.
Ten LUK to možná vysvětluje.Kvalita hrozná.Tohle je čerstvě vybalené z krabice je to na Civic.Totalne mimo střed nalisované.Asi by to fungovalo,ale určitě by to zničilo přítlačák a kdoví jak by vypínala.Ptal jsem se a prodavač říkal,že u LUK se nediví.Nebyl jsem prý jediný.

CameraZOOM-20180518194844277.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
CameraZOOM-20180518194844277.jpg, 109.65 kB

Obsah fóra Honda-club.cz   
Spojka Accord 7G - záhada
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: