Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[2]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
F1 2019
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 
Zaslat odpověď

Strana 20 z 20
2bep je teď offline  2bep
4 háčka
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 1.9.2019 , 16:30   Citovat  

Nemel prokaucovat start, pak by se nedostal do zahustene prvni zatacky Ble
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Pavel jazz je teď offline  Pavel jazz
PříspěvekZaslal: 1.9.2019 , 16:43   Citovat  

Tak aspon páté Alex Albon
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
FastCivic je teď offline  FastCivic
5 háček
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 1.9.2019 , 17:53   Citovat  

Pavel jazz napsal:
Tak aspon páté Alex Albon
slušný ten poslední předjížděcí manévr
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 1.9.2019 , 17:55   Citovat  

Vi, ze jede s Hondou, tak to vzal "na sekacku" Je to tam.
Kazdopadne moc pekny uvod do RB.
   Návrat  
skyline je teď offline  skyline
3 háčka
PříspěvekZaslal: 2.9.2019 , 9:20   Citovat  

Albon teda OK Uvedl se skvěle - 5. místo po startu kdo ví odkud kvůli penalizaci, navíc moc pěkně předjel Ricciarda a s Perezem to bylo vyloženě veselé, i jak sám říkal ("až po Vás pane - ne až po Vás pane") Velmi šťastný

Verstappen škoda, Raikkonen ho mohl vidět, ale tam prostě nebylo kudy jet, měl brzdit a ne se tam snažit narvat, to byla školácká chyba. I když, chyba, za to určitě mohla Honda HaHaaa

Jo a to 5. místo nevím nevím, důležitější je průměr a to bylo bez bodů, až mu to chudákovi řeknou, bude smutnej HaHaaa
   Návrat  
JardaBar je teď offline  JardaBar
2 háčka
PříspěvekZaslal: 2.9.2019 , 10:08   Citovat  

Stav po GP Belgie:
2018 RedBull - Renault
3,8 - průměrná pozice v cíli
238 bodů
8 nedokončených závodů (2 jezdců)

2019 RedBull - Honda
5,0 - průměrná pozice v cíli
249 bodů (asi +5 za nej. kolo)
3 nedokončené závody (2 jezdců)
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 2.9.2019 , 10:08   Citovat  

Albon 16. -> 5.
Kvjat 17. -> 7.
Gasly 13. -> 9.

Albon se pěkně uvedl, uvidíme jak potvrdí včerejší formu v dalších závodech Úsměv Zároveň bude zajímavé sledovat srovnání Kvjata s Gaslym.

Nehoda Max vs. Kimi, oba byli příliš optimističtí. První doufal, že tam to místo bude a druhý to zavřel v první zatáčce způsobem, jakoby se za ním nemačkalo dalších 15 pilotů. Holt doplatili na to oba.
Každopádně za RB/TR slušný výsledek na okruhu, který jim neměl vůbec sedět.

p.s. A ještě takový drobný postřeh ke včerejšku. Haas měl nejrychlejší motor v poli a dávali si je všichni jako v minulosti McL/H... Aneb jak špatné auto dokáže zazdít schopnosti motoru. Tím samozřejmě nechci tvrdit, že za vše špatné 2015-17 může jen McLaren, stejně tak jako neplatí, že to byla vina pouze Hondy Mrk
   Návrat  
stew je teď offline  stew
PříspěvekZaslal: 2.9.2019 , 10:23   Citovat  

RAI vs. VER - ked si prvy v zakrute, nemas povinnost pustat niekoho za sebou. Kimi je jeden z najferovejsich jazdcov z dnesnej F1. Max bol prilis optimisticky az drzy, podobne ako v zaciatkoch jeho kariery v F1, ked si budoval "renome". Keby mu islo o titul, tak si taketo nieco dovolit nemoze.
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 2.9.2019 , 10:26   Citovat  

Nehoda byla jednoznačnou chybou Verstapena. V první zatáčce po startu jedou všichni ve vláčku a mnohem pomaleji než v dalších kolech. To je normální situace. Myslet si, že všem vytře zrak a že ho tam pustí vnitřkem je bláznovství. Navíc riskovat v první zatáčce na trati, kde se dobře předjíždí Smutný. Mohla to být jistá bedna.
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 2.9.2019 , 13:55   Citovat  

stew: to jsou kecy tohle Velmi šťastný

"nemas povinnost pustat niekoho za sebou" - přesto je někdy rozumnější to udělat. Taky mohl dopadnout líp, kdyby neměl poničené auto.

"Kimi je jeden z najferovejsich jazdcov z dnesnej F1." - co to má společného s včerejší bouračkou?

2bep: Kvjat může být v klidu, že aspoň napoprvé to Gaslymu dal. Ten nemá co ztratit, naopak může Kvjata dostat slušně pod tlak. Bude to ještě hodně zajímavé, ale je to fuk, protože co si budem povídat, ani jeden z nich nemá na to vyhrát titul a tedy jezdit s RB. A tím pádem si myslím, že jsou zbyteční i v TR. Tam bych rád viděl někoho, kdo tu šanci jednou mít může.

Jinak teoreticky jim Spa sedět nemělo, ale v kvaldě byl Max jediný, kdo se dostal pod 1:44 společně s Ferrari a Mercedesy. Zajímavé, jak Leclerc smázl Vettela, ten teď asi přemýšlí, kde udělal chybu a co bude dál. McLaren teď sbírá "body" za ty kecy, že za všechno může Honda. Jsou marní ještě víc, plná huba keců a skutek utek, dobře jim tak. Taky je mi na blití z toho, jak všude dělají z Norrise chudáčka. Ježíš, takovejch bylo, co mohli vyhrát a rozsypalo se jim auto na poslední chvíli a co? Dnešní ufňukaná doba mě v tomto děsně nebaví. Možná by mu i ten pohár mohli dát, za snahu. Blbouni.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 2.9.2019 , 14:26   Citovat  

Maxik dostal nazrat vlastnej mediciny..vsetci uhybajte, do zakruty idem jaaa. Su ludia, ktori z neho nie su pos*ati a ak nema v hlave vakum, moze sa z toho poucit. "Zavody sa nevyhravaju v prvej zakrute" v Spa plati dvojnasobne.

"Kimi je jeden z najferovejsich jazdcov z dnesnej F1." - co to má společného s včerejší bouračkou? - ma to spolocne to, ze Kimi nie je zakerak a taketo veci nerobi umyselne, netlaci sa tam, kde nie je miesto. Napadlo ti, ze mohol mat Maxa v mrtvom uhle?

Gasly ma co stratit - narychlo mi napada napr. sedacku v F1 za jeho biedne vykony...
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 2.9.2019 , 14:50   Citovat  

stew: jasně, a to, že "nie je zakerak" znamená, že to udělal dobře a tak si rozbil auto. Svatá prostoto...

Gasly už místo (v RB) ztratil. Teď může jen ukázat, že na to má. Jinak letí stejně. Oproti tomu Kvjat teď musí ukázat, že s autem, které zná násobně líp než Gasly dokáže být tím lepším. Když nad tím tak přemýšlím, ani on nemá co ztratit, na vyhazov jsou oba. Velmi šťastný
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 2.9.2019 , 21:26   Citovat  

Rozumies pojmu mrtvy uhol?
Zakrutu mal vypustit Verstappen vo svojom zaujme, pretoze zo zadnej pozicie mal lepsi prehlad o situacii.. Fandi Honde a RB, ale snaz sa uvazovat racionalne, svata prostoto.. Mrk
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 3.9.2019 , 7:40   Citovat  

stew: jistě, že vím, co je mrtvý úhel. Ale to je jen tvůj dohad, nic víc. Realita je taková, že ať byl kde byl, výsledkem bylo i rozbité auto Raikkonena. Že to byla primárně chyba Verstappena jsem psal hned v prvním příspěvku, tak se můžeš uklidnit a věnovat se podstatnému. A to je - v reakci na tvoji dojmologii, která má za cíl bránit Raikkonena - ten prostý fakt, že i on si svou jízdou nijak nepomohl.

Že měl "zákrutu vypustit Verstappen" je sice pěkné, ale ten to neudělal a Raikkonen mohl a nemusel zatáčku zavřít (protože mohl předpokládat, že to tam vnitřkem někdo pošle, ať už záměrně nebo prostě nedobrzdí). Vybral si to první, dopadl jak dopadl. Je zcela irelevantní, jestli je nějaký "zákerák" či co.

Nejlépe to shrnul 2bep: "První doufal, že tam to místo bude a druhý to zavřel v první zatáčce způsobem, jakoby se za ním nemačkalo dalších 15 pilotů."

Já mimochodem téměř denně na silnici dělám něco, co bych "nemusel". Ale je pro mě lepší zastavit, i když jsem na hlavní, než narazit do blba, který mi měl dát přednost, ale nedal. Můžu předpokládat, že to nějak ubrzdí a když ne, tak holt bude z auta šrot. Nebo můžu přemýšlet i za blba a raději havárce zabránit. Je mi houby platné, že by byl viník jasný, auto bych měl rozbité. V závodě platí úplně to stejné, Kimiho jízda budiž důkazem. Nemohl za to primárně on, ale měl ve svých rukách tomu zabránit. Zavřel to s tím, že tam "nikdo nebude" a on tam jak na sviňu byl Max. Život je boj.
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 3.9.2019 , 8:22   Citovat  

Zajímavá informace:
"Kvjat a Albon nasadili nové motory (Spec 4), ale Albon se pro kvalifikaci a závod vrátil ke starší specifikaci a to stejně jako Verstappen ke Spec 2. V Monze by měli mít oba Spec 4."
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 3.9.2019 , 14:33   Citovat  

Skyline: ty si najvacsi odbornik na F1 siroko daleko. Nebudem sa s tebou hadat. Vsetko vies najlepsie, takze tvoj nazor je jediny spravny.
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 4.9.2019 , 7:54   Citovat  

stew: když dojdou argumenty smysluplné, nastupují argumenty ad hominem. To jsi mi to teda nandal. HaHaaa
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 5.9.2019 , 12:44   Citovat  

Som rad, ze Kimi tu zakrutu nevypustil a mozno to pomoze Maxovi uvedomit si, ze ma na myslenie pouzivat rozum a nie gule. Tak sa moze stat lepsim pretekarom.

Porovnavat zavodenie s dennym jazdenim do/z prace/obchodu je trosku mimo, nie? Alebo ta zamestnavatel plati za to, ked prides do prace skor ako tvoj kolega, pripadne ti na vlastne naklady opravi tvoje auto pri buracke? Trochu od veci..

Ty si zacal s argumentami "Ad hominem", ked si oznacoval moj nazor za "dojmologii" alebo "Svatá prostoto..."
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 5.9.2019 , 15:57   Citovat  

stew: "dojmologie" není urážka, ale reakce na to, že jsi psal, jestli mě napadlo, že mohl mít Maxe v mrtvém úhlu. Mohl. No a co? To nejsou žádná fakta, to je prostě tvůj dojem.

Klidně buď dál rád, že si Kimi rozbil auto. Na faktu, že ho mít rozbité nemusel a že to měl ve svých rukách to nic nemění. Je lepší být měkkej než natvrdlej a stejně tak je někdy lepší vyměknout než si rozbít auto. Je úplně jedno, jestli na trati nebo cestou do práce. V sobotu jsem třeba nadával na borca s caterhamem, co mě při vychlazovacím kole oprasil tak, že jsem málem skončil na trávě a v podstatě jsem kvůli němu zastavil. Kdybych nepředvídal a čuměl jen před sebe, sestřelil by mě z dráhy a sebe taky. Nemohl by se na mě zlobit, měl jet tak, aby se tam vešel i bez mojí pomoci a ne že do mě ze zadoboku napálí, protože zrovna chce jet na čas a zas tak rychlej, aby mě předjel ve zbytku zatáčky nebyl, takže mi proletěl před čumákem na obrubník na výjezdu, kde bych - kdybych téměr nezastavil - zrovna byl já.

Jenže oba bysme měli rozmlácená auta (v tom lepším případě) a co z toho? I když jedu na čas a někdo z nich mě dojede, tak holt to kolo mít rychlé nebudu a uhnu, bóže. Jistě, není to kontaktní a neztratím tím pozici, ale princip je stejný, ať se ti to líbí nebo ne. Možná bys měl zapřemýšlet nad tím, jestli náhodou těma kulema nejel i Raikkonen a jestli to tedy není tak trochu i lekce pro něj, protože to "závod se v první zatáčce nevyhrává" platí i pro něj.
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 7.9.2019 , 22:31   Citovat  

Může mi prosím někdo vysvětlit, proč všichni ve třetí části kvalifikace čekají na poslední minuty a spoléhají na to že zajedou nejrychlejší kolo? Proč nevyužívají všechen čas, nezajíždí rychlá kola a nesnaží se je pořád zlepšovat?
   Návrat  
Stepa je teď offline  Stepa
4 háčka
PříspěvekZaslal: 8.9.2019 , 6:24   Citovat  

citace:
Kva­li­fi­ka­ce by­la re­star­to­vá­na, ale na trať se ni­ko­mu ne­chtě­lo. Všich­ni vy­je­li až dvě mi­nu­ty před vy­pr­še­ním ča­so­vé­ho li­mi­tu.

V Mon­ze je vel­mi dů­le­ži­tá jíz­da v zá­vě­su, kdy vůz vpře­du roz­rá­ží vzduch a vůz vza­du tak má niž­ší od­por. Pod­le od­ha­dů to mů­že dě­lat až 2 de­se­ti­ny na ko­lo.

Ni­ko­mu se pro­to ne­chtě­lo jet na če­le vláč­ku. Tak­ti­zo­va­lo se, ně­kte­ří jezd­ci si do­kon­ce zkrá­ti­li prv­ní za­táč­ku, aby se „pro­pad­li“ za své sou­pe­ře. Tak­ti­zo­va­lo se však tak dlou­ho, až do mě­ře­né­ho ko­la stih­li na­jet jen Sa­inz a Leclerc. Mo­na­čan svůj po­kus po pár me­t­rech vzdal. O po­le po­si­ti­on už ho ne­mohl ni­kdo při­pra­vit.
   Návrat  
5 háček
PříspěvekZaslal: 8.9.2019 , 9:22   Citovat  

Aha
No to jsem sice věděl, ale nevěděl jsem že jízda v závěsu funguje v Monze o tolik líp než kdekoliv jinde.
I tak to jsou idioti. Ble
   Návrat  
piskot je teď offline  piskot
4 háčka
PříspěvekZaslal: 8.9.2019 , 11:43   Citovat  

Něco mi uniká? Při jízdě v závěsu můžu jet jen tak rychle, jak rychle jede auto přede mnou. To fakt až na cílové rovince jsou ta auta schopna udělat ty proklamované dvě desetiny, když vyjedou z pytle?

Jinak co se týče nejrychlejšího kola až v na konci třetí části kvalifikace, je to pro to, že na těch gumách, ve kterých jdou do kvalifikace (QIII), tak na těch i odstartují. Takže minimalizují jejich opotřebení.
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 8.9.2019 , 17:27   Citovat  

to piskot: S těma gumama máš i nemáš pravdu. Je to kvůli nim, ale ne proto, že by na nich startovali. Prvních 10 startuje na gumách, se kterými postoupili z Q2.
Ale mají omezený počet kusů od každé gumy a jednoduše jich nemaj dost na to, aby si střihli během kvaldy třeba 20 pokusů.

ad "větrný pytel": Král to vcelku slušně popisoval. Musí se to udělat správně a právě jedním z rizik, je fakt, že ten co Ti pomůže Ti může na konci rovinky překážet.
   Návrat  
2 háčka
PříspěvekZaslal: 8.9.2019 , 22:45   Citovat  

Stav po GP Itálie:
2018 RedBull - Renault
3,8 - průměrná pozice v cíli
248 bodů
9 nedokončených závodů (2 jezdců)

2019 RedBull - Honda
5,2 - průměrná pozice v cíli
261 bodů (asi +5 za nej. kolo)
3 nedokončené závody (2 jezdců)
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 9.9.2019 , 9:32   Citovat  

Kdybych věřil na blbosti o božích mlýnech a osudu, řekl bych, že Kvjat za ty blbé kecy po Spa dostal, co zasloužil.

Super jízda Leclerc, bylo fajn vidět, jak hamáček dělal chyby jak děcko a Baryk 2 je a bude marnej stejně jako původní Baryk. Max by příště při startu z posledních řad měl tak 2-3 sekundy počkat a rozjet se až potom, jinak to nedobrzdí nikdy, ale stejně i s Albonem velmi dobré výsledky a v Singapuru by to mohlo být zatraceně zajímavé. Idiot Stroll byl dobrej, prý je idiot Vettel, neměli si co vyčítat a Gasly smůla. Jinak se zdá, že zatímco Mercedes si vzal o přestávce dovolenou, u Ferrari a Rencka se makalo, i když Renckovi dost pomohly penalizace RB a nemyslím, že by za normální situace skončili před nimi.

Celkově musím říct, že v sestřizích na 6 minut je letošní F1 fakt zajímavá OK
   Návrat  
4 háčka
PříspěvekZaslal: 9.9.2019 , 10:20   Citovat  

Někdo dovolenou a někdo makal, no neřekl bych. Spíše jak Ferrari tak Renault letos okruhy jako SPA a Monza nejvíc vyhovují. Uvidíme jak se to bude vyvíjet v dalších závodech mezi Renaultem a McL, ale čekám spíš návrat opět o něco lepší McL.
RB neměl špatné tempo, ale tento víkend spíš stálo štěstí proti nim. Max mě začíná v posledních dvou VC trochu štvát a to už to vypadalo, že si na letošek přibalil mozek to mi hlava nebere
U Kvjata došlo k úniku oleje, zatím bez dalších podrobností Smutný

Škoda, že zapadlo to jak se Max probíjel polem. Podle mezičasů si ke konci asi solidně zabojoval s Perezem.
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
F1 2019
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina