Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Civic 10g
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 203, 204, 205 
Zaslat odpověď

Strana 205 z 205
skyline je teď offline  skyline
3 háčka
PříspěvekZaslal: 26.6.2020 , 11:24   Citovat  

Zdenda_T: na to se chystám taky, zvažoval jsem i výměnu všech repro co tam jsou - celkově na mě totiž zvuk dělá dojem, jako když přes repro hodím deku nebo jako kdybych měl MP3 max 128 kbps. Tohle v 9G nedělalo, zvuk byl mnohem "širší", čistší. Tady je to takové ploché a nechybí mi jen basy, spíš tomu chybí prostor. Uvidíme, co to vytlumení a výměna repro udělá, ale to je tak 30k v ahifi, tak se na to pomalu odhodlávám.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
lukasko je teď offline  lukasko
1 háčko
PříspěvekZaslal: 26.6.2020 , 11:28   Citovat  

Ked je zasa tema tlmenie ..vcera som pozeral na ahifi.cz maju novy tlmiaci material comfortmat alebo nieco take ..odporucaju ho na kovovu cast podbehov ..ale ma 7mm a to da este dava nieco tensie na plastovú cast podbehu.. neviete naahodou kolko je tam miesta? Je tam medzi karoseriou a plastovým podbehom aspon 1cm.. či to tam narvem?
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
pitbuell je teď offline  pitbuell
1 háčko
PříspěvekZaslal: 26.6.2020 , 11:34   Citovat  

Misto tam je ale ne dole u zasterek tam jemisty, tak jen 5 mm mam.tam jen alubutyl ale neopren byse tam zmacknul OK sundej si plastik v motoru a uvidis to trosku zvrchu....
Ja bych na kastli nic nelepil odhlucnit plast vlozku klasikou albutyl + neco a dozadu jeste klidne nato kusek blokator a odhlucnit plastovy predel u dveri a vytlumit podlahu u pedalu zevnitr
Repraky a dvere plus kufr mam v planu ale corona ated omurkova sezona v praci ptekazila harmonogram Velmi šťastný
   Návrat  
Mirinda je teď offline  Mirinda
PříspěvekZaslal: 26.6.2020 , 15:24   Citovat  

Pro ty, kdo jste už tlumili, přineslo vám to očekávaný efekt? Myslím jako, že jste si potom řekli, tak to je bomba nebo tak něco? Úsměv Úsměv Já bych v případě koupě auta nějakou tu kačku obětoval, ale musím mít jistotu, že to bude mít smysl. Nerad bych se dočkal toho, že auto bude o 50 kg těžší a v autě hluk. Sice nižší, ale pořád hluk.
   Návrat  
2bep je teď offline  2bep
4 háčka
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 26.6.2020 , 15:29   Citovat  

Ohledně hluku uděláš nejlíp, když se zkusíš s těmi majiteli domluvit, sejít a svézt se. Co pro někoho může být "ok, vyplatilo se", může být pro Tebe "stále je tam kravál". Je to bohužel hodně subjektivní vjem.

Jen pro upřesnění. 1,0 Executive si projížděl poface nebo ještě předface? Honda se nechala slyšet, že s faceliftem zapracovala na materiálech a odhlučnění.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 26.6.2020 , 15:34   Citovat  

skyline napsal:
...

Holt místo potřebných kvalitních věcí mají dnešní auta nepotřebné haraburdí v podobě nebezpečných asistentů. Automobilky nedělají to, co chtějí zákazníci, ale to, co jim naporučí soudruzi z brusele.

Smutné, leč pravdivé.... Já jsem po dobu, co jsem civica měl k dispozici, nijak nezkoušel ty různé vychytávky. Pro mně nemají smysl. Asi bych se spokojil i s Comfortem. Nechápu k čemu je např. dešťový senzor. To jako že řidič neví, kdy si má zapnout stěrač? Nebo adaptivní tlumiče u Exe. Vždyť s tím motorem se nedá jet sportovně...A podobně i další blbiny, které jen prodražují auto. Já jsem stará škola, v autě mi stačí klima, central, pár airbagů a slušné rádio. Ale co už no....
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 26.6.2020 , 15:35   Citovat  

2bep napsal:
Ohledně hluku uděláš nejlíp, když se zkusíš s těmi majiteli domluvit, sejít a svézt se. Co pro někoho může být "ok, vyplatilo se", může být pro Tebe "stále je tam kravál". Je to bohužel hodně subjektivní vjem.

Jen pro upřesnění. 1,0 Executive si projížděl poface nebo ještě předface? Honda se nechala slyšet, že s faceliftem zapracovala na materiálech a odhlučnění.

předface, bohužel
   Návrat  
skyline je teď offline  skyline
3 háčka
PříspěvekZaslal: 26.6.2020 , 16:15   Citovat  

Mirinda: na dešťový senzor nesahat, ten já rád Úsměv Myslel jsem hlavně agresivní CMBS, adaptivní tempomat, start-stop a další blbosti, údajně "pro bezpečnost" a "pro ekologii" (už vůbec nemluvě o šmírovacích srajdách jako je ecall to snad ne ). Adaptivní tlumiče jsou fajn, ale pochopitelně ne každý to využije, já je zapínám celkem často, když jedu s autem sám a po rozumné silnici. Ale je fakt, že s 1.5t je to přecejen asi smysluplnější než s litrem.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 26.6.2020 , 16:49   Citovat  

Mirinda Tak moje řeč ,ale takové auta se už nedělaji bo eu si navýmyšlela veci pro naší bezpečnost ktere funguji bohužel sporadicky
Ja odhlučnil podběhy po 40km jizdy ze salonu tak nevím jaky to mělo přínos kapota moc poznat nejde ale tamma tepelnou izolaci ne proti hluku primarne....
JInak ja bych dnes tak nehamunil a vzal bych asi druhou vybyvu 17 kola mlhovky volant ale uz i dotykac..... a dokoupil jeste jednu sadu 17 na leto a mas super auto za prijatelnou cenu vys bych u litru nesel.
   Návrat  
Zdenda_T je teď offline  Zdenda_T
PříspěvekZaslal: 26.6.2020 , 18:19   Citovat  

Mirinda napsal:
Pro ty, kdo jste už tlumili, přineslo vám to očekávaný efekt? Myslím jako, že jste si potom řekli, tak to je bomba nebo tak něco? Úsměv Úsměv Já bych v případě koupě auta nějakou tu kačku obětoval, ale musím mít jistotu, že to bude mít smysl. Nerad bych se dočkal toho, že auto bude o 50 kg těžší a v autě hluk. Sice nižší, ale pořád hluk.

Jak jsem vytlumil ty přední a zadní dveře, tak to byl podle mého ucha výrazný rozdíl a rozhodně bych do toho šel znova. Nebylo to ani tak drahé (materiál z Ahifi) a bylo to pár hodin práce na dvorku.
Je ale pravda, že jsou teď více slyšet zvuky od zadních podběhů a z kufru, protože předek je tichý.
Jinak svoji 1,5 aktuálně nabízím k prodeji, takže můžeš předstírat zájem a přijet se na to do Třince podívat Úsměv
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 27.6.2020 , 14:59   Citovat  

skyline napsal:
Mirinda: na dešťový senzor nesahat, ten já rád Úsměv .....

Ale jo, já neříkám, že všechno je špatně. Třeba takové bezklíčkové zamykání a startování, na to jsem si zvykl hodně rychle. Na druhou stranu, třeba hlídání mrtvého úhlu mi přišlo zbytečné. Když to zablikalo, tak jsem auto stejně ve špíglech viděl.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 27.6.2020 , 15:06   Citovat  

pitbuell napsal:
Mirinda Tak moje řeč ,ale takové auta se už nedělaji bo eu si navýmyšlela veci pro naší bezpečnost ktere funguji bohužel sporadicky
Ja odhlučnil podběhy po 40km jizdy ze salonu tak nevím jaky to mělo přínos kapota moc poznat nejde ale tamma tepelnou izolaci ne proti hluku primarne....
JInak ja bych dnes tak nehamunil a vzal bych asi druhou vybyvu 17 kola mlhovky volant ale uz i dotykac..... a dokoupil jeste jednu sadu 17 na leto a mas super auto za prijatelnou cenu vys bych u litru nesel.

Výbavu Elegance tipuji tak něco kolem 500 tis. Ale poface už mají dokonce v Comfortu plné LEDky. Což mi přijde jako fajn. Jen toho rádia je docela škoda.
   Návrat  
PříspěvekZaslal: 27.6.2020 , 15:16   Citovat  

Zdenda_T napsal:
Jak jsem vytlumil ty přední a zadní dveře, tak to byl podle mého ucha výrazný rozdíl a rozhodně bych do toho šel znova. Nebylo to ani tak drahé (materiál z Ahifi) a bylo to pár hodin práce na dvorku.
Je ale pravda, že jsou teď více slyšet zvuky od zadních podběhů a z kufru, protože předek je tichý.
Jinak svoji 1,5 aktuálně nabízím k prodeji, takže můžeš předstírat zájem a přijet se na to do Třince podívat Úsměv

Právě mi přišlo, že ten hluk jde nejvíc od zadní nápravy. Možná je to tím, že v kufru není klasický dekl ale jen roletka. Motor mi přišel odhlučněný dobře. Podle mně je zakopaný pes v těch podběhách. Nejvíc to bylo slyšet na opravovaných úsecích silnic, kde se střídá starý a nový povrch.
O 1.5 neuvažuju i když mi to rozpočet dovoluje. Je to pro mně zbytečný luxus, na ježdění do práce a na pohodové víkendové vyjížďky mi ten litřík bude stačit. Jak jsem psal dřív, máme v práci 2.0TSI a nikdy mně nenapadlo s tím nějak blbnout. Já jsem už postarší vyježděný kliďas Úsměv Úsměv . Každopádně díky za nabídku.
   Návrat  
CageJ je teď offline  CageJ
PříspěvekZaslal: 29.6.2020 , 16:14   Citovat  

Jopeeeno napsal:
Ivoč:
Jeden "klubák" už to v 1.5 testuje, pocity z toho sdílí a vypadá, že je spokojený.

Něco málo tu překopíruji (jeho slovy):

Krabička má různá nastavení, já jsem zkoušel default (cca 220 koní, 280 Nm):

0-100 km/h 7.45 sekundy (série 8.44 sekundy),
80-120 km/h 4.0 sekundy (série 5.99 sekundy),
100-150 km/h 5.99 sekundy (série 7.99 sekundy)
100-200 km/h 18.99 sekundy (série 22 sekund).

Zítra to nastavím na 240 koní a 320NM (maximum) a vyzkouším znovu Úsměv Pozn: VÝSLEDEK ZATÍM NEZVEŘEJNIL.

Za mě, za ty peníze, fakt super výsledek. I když rozdíl Stock vs default nastavení krabičky,na 0-100kmh dělá pouze vteřinu, podívejte se např na 80-120, 100-150, 100-200 -> je to fakt skvělý výsledek ! Pocitově, to autě jede o dost líp!

Kdyby někdo měl vážný zájem o pořízení, mám kupón s 10% slevou.

Nevieme výsledok ? Velmi šťastný
I tak to pružné zrýchlenie je super Úsměv.
   Návrat  
JardaBar je teď offline  JardaBar
3 háčka
PříspěvekZaslal: 2.7.2020 , 9:42   Citovat  

Honda EU prodeje 2019 - nejhorší výsledek od roku 1990 !!!

zdroj: tudy odkaz
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 2.7.2020 , 10:52   Citovat  

A bude hůř. ne každy má a chce dát za auto pul mega...
   Návrat  
xenon04 je teď offline  xenon04
4 háčka
Členství: Silver
PříspěvekZaslal: 2.7.2020 , 11:55   Citovat  

jsme ve vlákně o 10g, takže kdyby někoho nezajímaly prodeje 19 ve třídě celosvětově...

World Best Selling Compact Cars segment in 2019 fell down 11.2% with 12.3 million global sales.

1. Toyota Corolla with 1.3 million sales, holding 10.2% of market share.

2. Honda Civic with 815.644 sales

3. Volkswagen Golf with 681.387 sales
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 2.7.2020 , 16:06   Citovat  

Zdroj: tudy odkaz

A Civic taky láme rekordy. Za první čtyři měsíce 2,5x menší prodeje než v roce 2019, což byl navíc pro Civic nejhorší rok.
Honda nám prostě ukazuje, že domnělé dno, kterého vloni dosáhla zdaleka dnem nebylo.
   Návrat  
hopit je teď offline  hopit
4 háčka
PříspěvekZaslal: 2.7.2020 , 19:00   Citovat  

Letošní prodeje budou mít tragické všichni výrobci. Srovnání prodejů s loňským rokem je v současném stavu nesmysl.
   Návrat  
3 háčka
PříspěvekZaslal: 3.7.2020 , 7:48   Citovat  

Vážně? V měsících 1-3 byl život normální, přesto prodali "úplné nic". Dealeři budou muset spásat trávu asi.
   Návrat  
Lipák je teď offline  Lipák
PříspěvekZaslal: 3.7.2020 , 9:17   Citovat  

Z těch počtů v uplynulých letech vyplívá, že se 10tka prodává zhruba stejně jako 9tka, což je vlastně úspěch, je to dobrý
protože nárůst prodeje městských SUV odvádí zákazníka jinam !! to snad ne

Pokles v prvních 3 měsících je výraznější, ale pro nějaké závěry se musí počkat na konec roku a také porovnávat ostatní automobilky,
jak dopadnou po covidu. Takže bych to teď neřešil.

A celosvětově je Civic opět v pohodě.
   Návrat  
D.a.l.i je teď offline  D.a.l.i
PříspěvekZaslal: 5.7.2020 , 23:55   Citovat  

Už se to tu před nějakou dobou řešilo (dohledat je to poněkud masakr Úsměv), ale přemýšlím nad možností deaktivace inteligentního dobíjení. Start-stop mi až tak nevadí, občas ho i využiju (ale většinou před prvním semaforem vypínám), ale nelíbí se mi dobíjecí management akumulátoru, který má nepříznivý vliv na jeho životnost.

Kdybyste měli tip na elektrikáře, který by uměl s tím pracovat. I kdyby uměl nastavit třeba o 0,1-0,2V vyšší práh, aby se baterka nabíjela ne na 70%, ale třeba někam na 80-85%.

Narazil jsem na článek na Garáži, kde autor doporučuje velmi jednoduchou věc - odpojit z baterky danou elektroniku. Napadlo mě to už dříve, že by to mohlo fungovat - a podle reakcí v diskuzi to většině lidí zdá se funguje.

Zkoušeli jste někdo jít touto cestou? Popř. hrozí tady reálně nějaké poškození něčeho něčím? Nebo je to jen asi o blikající kontrolce (jak psal jeden uživatel s CR-V 5G)?

Zvažuji, že minimálně od jara do podzimu bych to testnul, na zimu je to více v pohodě díky tomu, že často auto jezdí se světlama = dobíjí standardně (normálně).

Je tady někdo technicky erudovanější, aby uměl vysvětlit, zda je tato "partyzánština" v zásadě OK, nebo nese rizika z dlouhodobého pohledu? A nestálo by za to toto téma hodit do celého fóra, aby se k němu dostali i jiní experti, které ale C10G nezajímá?
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Civic 10g
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 203, 204, 205 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina