Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Vše o Accord 7G
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 473, 474, 475 
Zaslat odpověď

Strana 475 z 475
Martin T. je teď offline  Martin T.
1 háčko
Členství: Žádné
PříspěvekZaslal: 12.11.2020 , 17:09   Citovat  

Aqwertzz napsal:
Ahojte, na STK mi našli vůli v čepu na předním kole. Tak jsem to hodil do servisu a prý je to horní rameno s nevylisovatelnym cepem. A prý stojí 6000kc a mění se zrovna obě.

Chci se Teda zeptat jestli se to dá koupit levnější, jakou značku vybrat. Nebo nějaké objednací číslo? Nebo přímo odkaz?
Jde o Tourera 2.2 kombi 2007.
Diky

Ahoj horní rameno bych měnil celé stoj od 600 Kč do 1500 Kč a je to práce na chvilku. Ja dával Meyle za cca 1000 Kč a naprosto bez problémů. Samotný čep bych tam nepřelisovával, protože to nevýjde výhodněji. Doporučím měnit obě. odkaz

Spodní čep je dle Hondy nevyměnitelný a mění se celá těhlice, ale jsou na trhu náhrady jenom čepu. Je třeba vyndat těhlici a přelisovat, taky to není náročné, jenom je třeba vědět kde co povolit, já trochu bojoval s poloosou, než jsem přišel, že jsem zapomněl povolit jeden šroub. Úsměv a pak mít někho kdo to přelisuje pokud nemás doma lis. Měl bych mít doma jeden spodní čep Meyle, protože jsem nakonec měnil jenom jeden a A7G už nemám, tak když mi do SZ pošleš adresu, tak ti ho zadarmo pošlu. Tady bych měnil jenom pokud je opravdu vůle.
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Aqwertzz je teď offline  Aqwertzz
4 háčka
PříspěvekZaslal: 12.11.2020 , 17:16   Citovat  

Ahoj, díky za odpoved.
Ja mením horni cepy s rameny, takze spodní asi nepotrebuju. Respektive bych ho měl v poličce a to mi přijde škoda.
Leda bys byl z vedlejší vesnice Velmi šťastný
   Návrat  
   Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Dopis je teď offline  Dopis
3 háčka
Členství: Gold
PříspěvekZaslal: 12.11.2020 , 18:43   Citovat  

Aqwertzz napsal:
Pepino: na tvych strankach je jenom BLUE PRINT, Febi bilstein, nebo HERTH+BUSS JAKOPARTS. Takze který.

Dopis, asi mluvíme o něčem jinem ne? Na tvém č. dílu CBHO-28 mi to ukazuje jenom kloub, ale mechanik mi říkal, že je to nevylisovatelné, že se musí koupit cele rameno.

Pokud je rameno na naftu stejné jako na benzín, což na 99,9% je, tak jde bez problémů vyměnit jen čep.

Přijde mi naprosto zbytečné měnit celé rameno. Spíš bych to viděl na neochotu mechanika to udělat.
   Návrat  
mad_zed je teď offline  mad_zed
3 háčka
PříspěvekZaslal: 12.11.2020 , 19:34   Citovat  

Tak možná,že je na tom rakoviňáku stejné,to nevím.Co ale vím je, že v horním rameni z prvovýroby je čep opravdu napevno.
U ramen z druhovýroby je čep vyměnitelný vždycky.Jenze zase u nich nemá moc smysl měnit jen čepy, protože ty silentbloky jsou za dva roky na kaši.
Tolik moje 18let zkušenosti se značkou Honda.
   Návrat  
David.306 je teď offline  David.306
3 háčka
PříspěvekZaslal: 21.11.2020 , 21:13   Citovat  

Ahoj. Pořídil jesm tourera a teď pri výměně kol jsem zjistil že levé zadní kolo má hrk když za něj vezmu nahoře a zavyklam s ním. Je to lozisko nebo rameno, čep? Jinak za jízdy to nehuci tak nevím jestli je vůle v lozisku nebo to bude spíš čep na horním ramenu?
   Návrat  
von-pivoj je teď offline  von-pivoj
1 háčko
PříspěvekZaslal: 24.11.2020 , 12:09   Citovat  

Aqwertzz napsal:
Ahojte, na STK mi našli vůli v čepu na předním kole. Tak jsem to hodil do servisu a prý je to horní rameno s nevylisovatelnym cepem. A prý stojí 6000kc a mění se zrovna obě.

Chci se Teda zeptat jestli se to dá koupit levnější, jakou značku vybrat. Nebo nějaké objednací číslo? Nebo přímo odkaz?
Jde o Tourera 2.2 kombi 2007.
Diky

Nazdar, jak kloub, tak i silentbloky lze na původním rameni přelisovat, ale ekonomicky to nedává smysl. Prostě se to nevyplatí s ohledem na práci, kterou na to vynaložíš. Prostě kup celé rameno. Ramena jsou identický ve všech motorizacích. Já dával Meyele HD a na levém jsem strhl závit kloubu, tak jsem si to potom musel pojistit svárem matice a šroubu. To budu nadávat, až to budu měnit. Co se týče pravé strany, tak tam se patrně neprojevila pověstná kvalita dílu Meyele. Z pravé strany se mi po půl roce začalo ozývat bouchání a nepříjemné vrzání od silentbloků. Tyto nepříjemné projevy utichají s vyšší teplotou okolí a ujetou vzdáleností, kdy se namáhaná část dostane na provozní teplotu. Vliv hraje i okolní vlhkost.
U těchto dílů je doporučován pouze originál nebo Lamforder, vše ostatní je loterie, což s projevilo i u mě. V brzké době se chystám na výměnu oleje a při té příležitosti nejspíš vyměním tento díl za zmíněný Lamforder. V záloze mám ještě několik let uskladněné spodní kulové čepy dovezené až z Japonska od 555, originály zatím drží.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 24.11.2020 , 12:11   Citovat  

David.306 napsal:
Ahoj. Pořídil jesm tourera a teď pri výměně kol jsem zjistil že levé zadní kolo má hrk když za něj vezmu nahoře a zavyklam s ním. Je to lozisko nebo rameno, čep? Jinak za jízdy to nehuci tak nevím jestli je vůle v lozisku nebo to bude spíš čep na horním ramenu?

Co máš za variantu? Pokud je to tourer, tak tam je docela jednoduchá a blbuvzdorná vlečná náprava. V případě vůle nahoře u tlumiče, je chyba v misce uložení tlumiče. Pokud se jedná o sedan, je problém většinou v kloubu.
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 24.11.2020 , 12:26   Citovat  

Matěj Krupař napsal:
Hmm, jasně.
Mám asi jiný problém, protože moje desky tam jsou už delší dobu a doteď fungovaly bezchybně.

Nazdar, hlavní problém je v uložení třmenu a nejspíš i v samotném pístku. Pokud jsou čepy třmenu přemazané (tzn, je tam moc mazacího tuku) tak skrze prachovky v nichž vznikne podtlak při stlačení se velice špatně tento tlakový deficit vůči okolnímu tlaku vyrovnává. Prostě se to pak chová jako tlumič. Doporučuji rozdělat, vyčistit, odmastit dutinu, tedy uložení čepů třmenu a opět složit, čepy samotné jen lehce promazat patřičným mazacím tukem (grafitovým, keramickým). Pak bych zkontroloval pístek, byť je jak říkáš po repasi, tak si zaslouží každou sezónu inspekci. Pod prachovkou musí být promazáván, pokud se tam dostane vlhkost, tak přirezne a může s sebou stahovat i tu prachovku a je tu nový problém. Hadice jsou až na posledním místě, pokud by byla poškozená, tak by jsi to vizuálně poznal. Třmen musí krásně volně chodit, to samé platí pro pístek. Dalším častým problémem je to, že dosadací plocha destiček je zrezivělá a suchá (nemastná), v případě nadměrné koroze dojde k rozpěru v uložení třmene a pak se destička nechce vracet, aby totálně nepřirezla, jsou tam ty nerezové plíšky po kterých se posouvá. Jenže pod těmi plechy to umí také reznout a způsobovat vzpříčení třměnů.
Nechci se někoho dotknout ale spousta mechaniků nejsou mechanici ale en měniči poškozených nebo opotřebených dílů a je potřeba při výměně zapojit i rozum. Když něco dělám, tak důsledně čistím a umývám.
   Návrat  
markos je teď offline  markos
4 háčka
PříspěvekZaslal: 24.11.2020 , 12:30   Citovat  

Čo sa týka silentov a ramien, práveže vidím prínos možnosti výmeny. Staré ramená sa dajú zohnať lacno, následne do nich osadiť OEM silentbloky a OEM čapy a je vystarané.ČI melye, či Lemforder, to že sú to OEM dodávatelia príliš neznamená, pretože na aftermarket tam môže ísť hocičo. To vedia len interne zasvätení, ale stratol som sa s tým že diely týchto značiek príliš nevydržali. Neviem, možno fake diely, ale načo to riskovať keď cena OEM silentblokov a OEM čapov je úplne OK
   Návrat  
David.306 je teď offline  David.306
3 háčka
PříspěvekZaslal: 25.11.2020 , 0:16   Citovat  

von-pivoj napsal:
Co máš za variantu? Pokud je to tourer, tak tam je docela jednoduchá a blbuvzdorná vlečná náprava. V případě vůle nahoře u tlumiče, je chyba v misce uložení tlumiče. Pokud se jedná o sedan, je problém většinou v kloubu.

Je to tourer. Takže myslíš uložení tlumiče? Budu mít čas příští týden, tak na to mrknu.

A ještě slyším sem tam nějaký bouchani ze předu. Byl jsem na STK na hrkačce a vše prý ok. Ale nevím jestli kontroloval horní ramena. Podle mě proklepl spodní ramena, kulaky, čepy řízení. Tak nevím, ale asi byvh tipnul horní ramena, nebo odchází horní uložení tlumičů? Mám rok 2003 2,4 tourer, najeto přes 300t km
   Návrat  
1 háčko
PříspěvekZaslal: 25.11.2020 , 6:16   Citovat  

David.306 napsal:
Je to tourer. Takže myslíš uložení tlumiče? Budu mít čas příští týden, tak na to mrknu.

A ještě slyším sem tam nějaký bouchani ze předu. Byl jsem na STK na hrkačce a vše prý ok. Ale nevím jestli kontroloval horní ramena. Podle mě proklepl spodní ramena, kulaky, čepy řízení. Tak nevím, ale asi byvh tipnul horní ramena, nebo odchází horní uložení tlumičů? Mám rok 2003 2,4 tourer, najeto přes 300t km

Pokud je to bouchání, tak bych si tipnul kloub, vrzání způsobují silentbloky. Vymlácené uložení tlumiče je taková rarita, že bych ji zařadil mezi top 10 kuriozit. V drtivé většině případů je to právě kloub horního ramene, spodní kloub se velice špatně diagnostikuje.
   Návrat  
Hellborn je teď offline  Hellborn
5 háček
PříspěvekZaslal: 25.11.2020 , 7:50   Citovat  

Já měnil horní uložení tlumičů při cca 150-160tis.km...

Ad bouchání vpředu - já měl vyklepané kosti stabilizátoru, ale dokud se stabík nevyndal, tak to nešlo poznat, po vyndání se víceméně rozsypal.. Úsměv
   Návrat  

Obsah fóra Honda-club.cz   
Vše o Accord 7G
Fórum: Pokec o autech
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 473, 474, 475 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina