Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[2]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Accord 03-08 lze vymětit org. autoradio?
Fórum: Interiér a Hi-Fi
3
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 
Zaslat odpověď

Strana 10 z 10
Hifil je teď offline  Hifil
3 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 9.8.2021 , 14:26   Citovat  

Mourl napsal:
Přemýšlím, že bych konečně še do aftermarket rádia. Nechci ale žádnou 2din čínu. Chtěl bych čistou instalaci, kdy bude 1din rádio schované za šuplíkem pod rádiem. Montáž vyřeším, zapojení také asi zvládnu.
Co bych se chtěl ale zeptat, jestli má někdo zkušenost se zapojením ovládání z volantu?
To bych opravdu rád zachoval...Našel jsem na Acco 2008++ ale na to moje 2003-2008 jsem neviděl :/
Chtěl bych nejspíš 1din Alpine rádio. Tak něco rovnou k tomu?
Jinak chci to hlavně z důvodu, že mám už vytlumené dveře, zesík na přední dveře. Hraje to ale kvůli nutnosti použít odrušovač, tam pořád trošku slyším pískání z alternátoru a dospěl ssem do fáze kdy mi to fakt vadí Velmi šťastný

Ahoj, jestli je rušení od altíku hlavním důvodem, proč tam chceš dávat jiné rádio, pak ber na vědomí, že si tím nepomůžeš.. Jak máš vedené signály od rádia k zesilovači? První, co bych zkusil, je pořádně (přidaným kablíkem) uzemnit obal rádia. Pokud je rádio uzemněné jen přes konektor, často to zlobí...
Jinak mám pocit, že by měl pasovat adapter pro volant z CR-V / Civic roků 01 - 07. Bylo by fajn mít fotku konektoru rádia - pak bych alternativu našel se zárukou Mrk
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  

Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Mourl je teď offline  Mourl
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 10.8.2021 , 8:15   Citovat  

Ahoj, s rušením jsem si užil svoje... Signály mimo auto, přídavné uzemnění zesilovače i rádia, jiné signálové kabely. Mám dokonce vytažené RCA přímo z rádia, bez převaděčů a podobných blbin. Jediné co vždy pomohlo, byl jiný zdroj...
Tenkrát jsem to řešil myslím s Pavlem 528 z AHC doporučil mi právě zkusit galvanický odrušovač a to pomohlo o 90% Vysvětlení, že rádio nemá pevnou zem ale plavoucí a v tom případě není kompatibilní s aftermarket zesilovačema. Ty mají vždy pevnou zem...
Jestli někdo ví, jak to obejít, tak sem s tím...budu vděčný.
Mám Premium Sound System s malým zesíkem pod rádiem. Ten jsem obešel, RCA přímo z rádia z desky, zesilovač Harman-Kardon

3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 10.8.2021 , 11:10   Citovat  

Signálové kabely máš jaké? Doporučil bych vyzkoušet kabely se směrovým stíněním - např: Tyto
Jednotlivé vrstvy stínění jsou různě zapojené a stínění tedy nevede "skrz" kabel, ale je zapojené pouze na jedné straně - tím se odstraní zemnící smyčka přes kabel, kde bych v tomto případě čekal problém..

2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 10.8.2021 , 17:21   Citovat  

Myslím si, že kabely nepomůžou (mám snad od DLS řekl bych kvalitní), jakmile je společná zem mezi rádiem a zesilovačem, tak to bude dělat neplechu...
Stínění na to nemá vliv.
Spíš jestli se dělá zesilovač se symetrickým vstupem. Prý Audisony VRX to měli, nedaří se mi ale dohledat. Nebo i jiný.
Prostě rádio s Premium Sound Systemem má symetrický výstup a po připojení na nesymetrický zesilovač to prostě ječí jak blázen podle altíku. Možné řešení podle mě je:
Používat originál zesilovač pod rádiem a HI/LO adaptér (pak je ale cesta OEM rádio>OEM zesík>HI/LOW adaptér>zesilovač = zbytečně moc zkreslený signál)
Použít galvanický odrušovač - stále ale tam cítím nějaké rušení a věc je jak to zkresluje signál
Sehnat zesilovač se symetrickým vstupem - jestli se dnes ještě nějaké dělají?
Dát OEM rádio co nemá Premium Sound System (pokud nemá symetrický výstup)
Dát aftermarket rádio, redukci na volant a zapomenout na to krásné ovládací kolečko na rádiu Bueee

3 háčka
0
PříspěvekZaslal: 10.8.2021 , 18:21   Citovat  

Mrkni na tyhle Hifonics vyšších řad a na typy jejich vstupů signálu.. Třeba by se Ti některej z nich zalíbil Úsměv Jsou to takový poctivý, těžký "železa", ale hrajou peckově!

2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 2.5.2022 , 17:27   Citovat  

Tak abych uzavřel můj příběh Velmi šťastný jestli to někoho tedy zajímá...
Po čase jsem se rozhodnul vyzkoušet HI/LO adaptér od Mosconi (HLA-SUM) umí spojit rozdělený signál středy+výšky co leze z OEM PSS zesilovače. Hrálo to, ale pořád stejně při nižších hlasitostech bylo slyšet hvízdání :/ Stálo mě to dost práce to zapojit zpět, když jsem si předtím hodně kabelů odštípal Velmi šťastný tak jsem si řekl že končím.
No asi za 3 měsíce mi odešel OEM changer v rádiu, že prostě štrachal a štrachal a CD error - klasika asi se to každému jednou stane. Řekl jsem si a dost Velmi šťastný
Koupil starou dobovou HU Alpine 9835R k tomu ovládání na volat a udělal skrytou montáž do středového panelu místo přihrádky. Musím říct, že mě až mrzí že jsem do toho nešel dřív Bueee Pánové to je lahoda ten zvuk !!! naprostá pecka, nesrovnatelný proti OEM rádiu. Konečně repra dostávají co mají a hraje to úžasně.
Nyní teda setup: Alpine 9835R + 2K zesík Harman-Kardon, přední repra Morel Hybrid Ovation + zadní OEM 6x9" repra (ve dveřích odpojeno) je to dobrý
Ještě přemýšlím jestli nahradit OEM zadní ovály něčím lepším (pouze na rádio)

Obsah fóra Honda-club.cz   
Accord 03-08 lze vymětit org. autoradio?
Fórum: Interiér a Hi-Fi
3
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 
Zaslat odpověď

Časy uváděny v GMT + 1 hodina